Насправді нічого страшного не станеться, навіть якщо Джонсон буде відставлений. Просто у демократичних суспільствах так буває. Так заведено.

Джерело:фейсбук Сергія Фурси

І немає нічого незвичайного у відставці вкрай непопулярного в Британії прем’єр-міністра, що погрязнув у скандалах, у момент економічної кризи, ще й підігрітої дурістю Brexit, яку цей самий прем’єр-міністр активно просував.

Що відбувається у Британії

І так, Борис Джонсон дуже не популярний у Британії. Так, його постійно супроводжують скандали.

І так, зараз у Британії найвища інфляція за 40 років та постійні протести та страйки. Хоча в останньому, в інфляції Борис мало чим може бути винен. Але проблеми в економіці багато в чому пов’язані з Brexit, а тут його вина очевидна.

І так, у демократичних країнах цього може бути достатньо для відставки прем’єр-міністра. І її, відставку, може ініціювати партія цього прем’єр-міністра. Розуміючи, що непопулярний лідер тягне рейтинг на дно.

Але все це, звичайно, можна відкинути, спостерігаючи за Туманним Альбіоном із Києва чи Львова і побачити руку кремля. Підступна рука кремля повернулася в минуле і розливала пиво на Даунінг-стріт під час Різдвяної вечірки, коли всі британці сиділи під жорстким локдауном… Реальний сценарій? Ні звичайно.

Чи важлива для України підтримка Британії?

Так. І вона нікуди не подінеться, навіть якщо Джонсона зможуть відірвати від його крісла, в яке він вчепився аж до непристойності сильно. Тому що підтримка України – це не дурість Джонсона, це консенсус у британських елітах. Котрий поділяють обидві партії. І підтримка нікуди не дінеться із відставкою Бориса Джонсона.

Щобільше, саме завдяки Україні Борис намагався зберегти своє крісло. Як тільки взимку перед Джонсоном замаячила перспектива відставки він тут почав розводити небачену активність на українському напрямі. Сподіваючись, що війна врятує його.

У моменті інтереси України та Джонсона збіглися. Але найважливіше, що збігаються інтереси Британії та України. І тому будь-який новий прем’єр-міністр, навіть якщо Джонсона зможуть відправити у відставку, проводитиме політику підтримки України. Нехай вона, може, буде і не такою артистичною, яскравою та персоніфікованою.

А якщо українці хочуть попереживати з приводу якогось прем’єр-міністра в Європі, то краще перейматися Маріо Драгі. Тому що ось потенційна зміна глави уряду в Італії, де на зміну технократу Драгі міг би прийти якийсь популіст, справді загрожувала б єдності ЄС у підтримці України. Але ще більше вона б загрожувала економіці Італії, де накопичилося безліч проблем і де тільки сумніви інвесторів у її майбутньому може призвести до кризи, так що може і пронесе.

І так, Україна у центрі світової уваги. Але це не означає, що ми – пуп Землі. А отже, події в Лондоні чи Вашингтоні можуть бути не пов’язані з нами. І навіть не пов’язане з путіним. Таке буває…

24tv.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.