Російську агресію проти України більшість поляків назвали найважливішою подією минулого року як на міжнародному, так і на національному рівнях.

Про це йдеться в опитуванні Центру досліджень громадської думки (CBOS), проведеному в січні, передає Укрінформ з посиланням на Wnp.pl.

Як зазначається, війну росії проти України на національному рівні найважливішою подією 2022 року назвали 37,5% респондентів. У цьому контексті громадяни Польщі називали як саму агресію, так і всі події, пов’язані з цим – надання гуманітарної та військової допомоги Україні тощо. Водночас прийом у Польщі українців, які рятувалися від війни, назвали найважливішою подією 11,2%.

Близько 50% респондентів найважливішими подіями року в Польщі назвали або російську війну проти України, або її наслідки для країни. Серед подій року поляки називали також зростання цін (3,7%), пандемію коронавірусу (3,4%) та питання енергетики – завершення будівництва Північного газопроводу, рішення про будівництво в Польщі АЕС, введення в дію терміналу в Гданську для скрапленого газу (2,2%).

Водночас 30,6% опитаних не змогли назвати найважливішу подію 2022 року в Польщі.

Між тим на міжнародному рівні 64,9% опитаних найважливішою подією року назвали війну рф проти України, а 6,9% вказали на солідарну позицію більшості країн світу щодо надання Україні військової, фінансової і гуманітарної допомоги. 71,8% поляків найважливішою подією минулого року назвали російську агресію в Україні і пов’язані з цим інші події. Серед інших найважливіших подій року у світі називалися пандемія СOVID-19 (4,1%), міжнародна енергетична криза (1,4%). Водночас 17,8% не змогли назвати жодну найважливішу міжнародну подію року.

Опитування було проведено 9-22 січня комбінованими методами серед 1028 дорослих поляків.

usp-ltd.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.