З 354 партій, які за даними Мін’юсту були “живими” на 1 січня 2018 р., юридична адреса 279 політсил — у Києві. Показово: партія може називатися “ХЕРСОНЦІ” або “ЧЕРКАЩАНИ”, але її штаб-квартира — в Києві. Інші 74 партії місцем реєстрації вибрали 67 міст, два селища міського типу і п’ять сіл.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Марія Кармазіна, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. В. Кураса. За її словами, найменш популярними у бажаючих зареєструвати партію були такі області, як Тернопільська і Черкаська, де зареєстровано лише по одній політсилі.

По дві політсили зареєстровано у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Полтавській Рівненській, Хмельницькій та Чернігівській областях. По три — в Житомирській, Запорізькій, Луганській та Харківській. Чотири політичні партії — на Львівщині; по вісім — у Дніпропетровській та Одеській областях. Найпопулярніші — Донеччина і Київщина, де свої штаб-квартири розмістили по 11 політичних партій.

“Зокрема на Київщині про наявність “власних” партій заявили не тільки міста (Березань, Біла Церква, Буча, Вишгород, Ірпінь), але і села (Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району та Щасливе Бориспільського). Ні одна з партій не вибрала місцем реєстрації своєї штаб-квартири такі області, як Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська і Чернівецька”, — зазначає політолог.

futurum.today

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *