Працівники ДБР разом з Херсонською обласною прокуратурою під час обшуків знайшли документи, що стануть неспростовними доказами у суді проти ексзаступника міського голови Херсона, який перейшов на бік ворога. Йдеться про Сергія Черевка, який був як заступником Сальдо, коли той очолював Херсон, так і Володимира Миколаєнка. Розповідаємо про це і багато іншого.

Скаржився на патріотично налаштованих українців серед посадовців

У релізі ДБР повідомляють, що після російського вторгнення Сергій Черевко обійняв посаду так званого «заступника військово-цивільної адміністрації області» у незаконно створеному окупаційному органі на чолі з відомим зрадником та колаборантом Сальдо. Він став місцевим ідеологом окупантів та регулярно звітував перед кураторами за виконану роботу.

У ході слідчих дій за місцем проживання та роботи зловмисника ДБР виявило довідку, де посадовець бідкається щодо засилля патріотично налаштованих українців серед посадовців Херсонщини. Він також звітує про «звільнення» та «прийняття на роботу» людей, створення окупаційної пенсійної системи, виплати грошей та організацію роботи пошти – «крепкий оккупационный хозяйственник».

Крім того, ДБР вилучила документи щодо організації пропагандистських заходів, сценарії урочистостей до дня перемоги та дня росії, символіку рф, георгіївські стрічки, радянські символи.

Колишній посадовець у своїх зверненнях постійно дякував рф за визволення та агітував своїх земляків до участі у фейковому референдумі.

Наразі вирішується питання про заочне повідомлення йому про підозру та оголошення у розшук.

Сергій Черевко — багаторічний адепт «руського миру»

Сергій Черевко — вчитель історії за освітою — починав свою кар’єру саме як вчитель історії однієї з херсонських шкіл. Вже наприкінці 90-х балотувався до Херсонської міської ради.

За каденції Херсонського міського голови Володимира Сальдо був заступником з гуманітарних питань. Залишився на посаді і за Володимира Миколаєнка, але вже в статусі радника. Пішов з посади за власним бажанням у квітні 2015 року, проте цьому передувало доволі тривале протистояння активних херсонців, які воліли звільнення чиновника часів Сальдо, який вже тоді виявляв ознаки надмірної любові до Російської імперії.

З того часу Сергій Черевко був не дуже публічним — офіційно працював у ТОВ «Смарт Мерітайм Груп», який тоді очолював депутат Херсонської обласної ради від «Опозиційного блоку» Василь Федін. У 2019 році Черевко балотувався від «Опозиційного блоку» до Верховної Ради України, у 2020-му — вже від «Блоку Володимира Сальдо» — до районної в Херсоні та Херсонської міської рад: був обраний до Корабельної районної ради у Херсоні.

Як досілідив Рух ЧЕСНО, у 2022 році Черевко був помічений на мітингу під червоним папорами за створення Херсонської народної республіки, підтримуючи окупантів. Пізніше ексмер Херсона Володимир Сальдо заявив, що він з командою прийшли на мітинг, щоб зірвати його і він виступає проти ХНР. Пізініше разом Сальдо брав участь у засіданні так званого «Комітету спасіння за мир і порядок». Сюжет про це засідання показав пропагандистський телеканал russia today. У сюжеті Вододимира Сальда назвали мером Херсона, хоча він склав свої повноваження 10 років тому. Прокуратура Херсонської області розпочала провадження за фактом створення псевдооргану влади.

19 жовтня 2022 року Указом Президента потрапив до санкційного списку РНБО, щодо осіб, які прямо або опосередковано підтримали військову агресію росії проти України. В яких країнах діють санкції проти Черевка, можна дослідити ось тут.

Дружина Сергія Черевка — екс-очільниця управління культури в Херсоні

Дружиною Сергія Черевка є Лариса Косенко. Вона до липня 2021 року очолювала херсонське міське управління культури, після того — архів Херсонської районної державної адміністрації, але наразі, за інформацією нашого видання, звільнена звідти. Вона так само балотувалась від «Блоку Володимира Сальдо» до Херсонської міської ради у 2020-му році.

Черевко володіє нерухомістю в Херсоні (квартира і будинок), Косенко — в Херсоні та тимчасово окупованій Феодосії (Крим). За інформацією нашого видання, їхня родина перебувала останнім часом саме в Криму.

Євгенія Вірлич. kavun.city

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.