Також вони звернулися в СБУ, звинувачуючи Олексія Арестовича в державній зраді.

У парламенті народні депутати збирають підписи під зверненням до глави Офісу президента Андрія Єрмака з проханням звільнити радника ОПУ Олексія Арестовича. А також зробити офіційну заяву, яка б однозначно відмежувала Офіс президента від «приватних експертиз» Арестовича на військову тематику.

Приводом до такого звернення стала висловлена Олексієм Арестовичем в інтерв’ю з Марком Фейгіним гіпотеза, що нібито трагедія 14 січня у Дніпрі сталася через збиття російської ракети засобами ППО ЗСУ. Цей коментар Арестовича довелося спростовувати Міноборони.

«Таким чином, прикриваючись статусом, який в очах суспільства гарантує йому доступ до реальної інформації, Олексій Арестович поширив дезінформацію та корисні ворогу вигадки. Очевидно, це було зроблено заради приватних інтересів, але в даній ситуації вони повністю суперечать інтересам української держави та суспільства…», — йдеться у зверненні.

За словами народних депутатів, свідченням того, що своїми діями Арестович зашкодив Україні є те, що ця його теза була моментально підхоплена і широко розповсюджена медіа країни-агресора. Вони вважають, що вислови Олексія Арестовича більше нагадують політичну діяльність та формування власного іміджу, ніж виконання інформаційної чи пропагандистської функції. 

Крім того, було направлене депутатське звернення до голови СБУ, в якому наголошується, що висловлена Арестовичем гіпотеза щодо руйнування будинку в Дніпрі за всіма ознаками відповідає діянню «державна зрада».  

Про підготовку звернення до СБУ раніше написала на своїй сторінці у Facebook народна депутатка від фракції «Голос» Соломія Бобровська.

«ДМ» звернувся за коментарями до Олексія Арестовича та Офісу президента.

Нагадаємо, що з 1999-го по 2005 рік Олексій Арестович працював у Головному управлінні розвідки, яке тоді очолював нинішній голова партії «Сила і Честь» Ігор Смешко. Після цього вивчав психологію й теологію, працював актором театру й кіно. Має звання майора запасу.

Після 2014 року Арестович став коментувати в українських ЗМІ військові теми, зокрема війну на Донбасі, а також писати про них на своїй сторінці у Facebook та в медіа. Паралельно він проводив семінари із психології.

У 2017 році Арестович зробив допис у соцмережі, в якому зізнався, що «багато брехав із 2014 року» та займався «пропагандистською роботою».

З 2020 року був позаштатним радником голови Офісу президента та спікером делегації України в тристоронній контактній групі щодо Донбасу. 17 січня 2022 року Арестович повідомив, що звільнився «через особисті причини».

Пізніше Арестович уточнив, що вирішив звільнитися після «шоу в Жулянах», коли до України повернувся п’ятий президент Петро Порошенко.

З 24 лютого був фактично є воєнним спікером Офісу президента. У серпні редакція «Українського тижня» вирішила з’ясувати посаду Арестовича та подала запит до Офісу президента. У переліку радників керівників ОП його прізвища не було.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк уточнив, що Арестович є радником одразу всього Офісу президента.

Світлана Остапа. detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.