Низка українських онлайн-медіа опублікували неправдиву інформацію про те, що 25 квітня — Міжнародний день доньки. Ініціативу підхопили в соцмережах.

У вівторок низка українських онлайн-видань опублікували неправдиву інформацію про те, що 25 квітня — Міжнародний день доньки, та пропонували аудиторії привітання з цієї нагоди. Такі вітання в соцмережі Facebook поширили тисячі користувачів. Проте ініціатива такого святкування — не міжнародна, а російська, повідомили фактчекери проєкту «НотаЄнота».

Саме на російських онлайн-ресурсах у 2017 році вперше з’явилися згадки про 25 квітня як День доньки з розмитим поясненням про те, що «частина сайтів стверджують, що датою святкування Дня доньки є 25 квітня. Коли виникло свято — питання, оповите таємницею».

«Міжнародного дня доньки, як, наприклад, Міжнародного дня захисту дітей, який відзначають 1 червня, немає. Є кілька дат, які претендують стати міжнародним Днем дочки», — пояснили в «НотаЄнота».

Зокрема, існує День віденських дочок, який у рік заснування припав саме на 25 квітня. Насправді свято проводять наприкінці квітня: у різні роки воно припало на 22 квітня, 28 квітня, 30 квітня. Суть його полягає в тому, що дівчаток знайомлять з технічними та ІТ-професіями, проводять екскурсії виробництвами, наприклад на Siemens. Подібний день є і в Гамбурзі — проводиться 26 квітня.

Міжнародний день доньки як ініціатива заснований в Індії, відзначають його у четверту неділю вересня. Торік це свято припало на 25 вересня. Також індо-канадська асоціація жінок запровадила День дочки 1 вересня, відзначаючи його з 2012 року.

«Загалом, окрім як у Росії, 25 квітня День доньки ніде не відзначають. Не поширюйте, будь ласка, на нашу країну московитські свята. Бережіть себе і своїх доньок та синів!» — закликали фактчекери.

Нагадаємо, 24 квітня у вестибюлі метро «Золоті ворота» в Києві відкрилася інтерактивна виставка «Справжні причини війни, або Як працює російська пропаганда».

Юлія Поліковська. ms.detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.