Однозначного лідера на українських президентських перегонах, який зміг би здобути перемогу уже в першому турі, поки немає.
Про це заявили в американському Міжнародному республіканському інсттуті (IRI) на основі результатів опитування громадської думки в Україні.
New #Data from #Ukraine: March 2019 presidential race is wide-open. https://t.co/z95ximC47O pic.twitter.com/vCnaMH6ZSV
— IRI (@IRIglobal) November 30, 2018
«Відсутність однозначного лідера на президентських перегонах означає, що виборці не визначились який кандидат дасть відповіді на найбільш важливі для них питання, такі як покращення економіки, врегулювання війни на Донбасі та подолання корупції», – говорить директор IRI з питань Євразії Стівен Нікс.
Юлія Тимошенко займає провідні позиції серед кандидатів у президенти. Її планують підтримати 17 відсотків ймовірних виборців. Друге місце мають шанси посісти президент Порошенко, Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко та Юрій Бойко.
Також, за результатами опитування, українці все більше підтримують встановлення автокефальної української православної церкви, незалежної від Росії. Підтримка склала 47 відсотків, що більше, ніж 39 відсотків підтримки в червні 2018 року.
NEW @IRIglobal polling from #Ukraine finds that support for autocephaly has increased this fall, from 39% in June to 47%. https://t.co/R8eXXnE3MT pic.twitter.com/YKJpmd0mM0
— Katie LaRoque (@katielaroque) November 30, 2018
«Встановленя незалежної української церкви має вплив на православну спільноту загалом, адже Українська Православна церква перебуває під пововаженнями Російської Православної церкви», – говорить Нікс.
«Обговорення статусу Української церкви відображує більш широку політичну ситуацію і багато хто вважає рух у напрямку незалежності Української церкви знаком того, що Україна продовжує віддалятись від Росії», – говорить Нікс.
Against backdrop of #Ukraine|s limited 30 day martial law, latest @IRI_Polls shows more residents of #Ukraine feel that the ongoing war in #Donbas makes their community more vulnerable to #disinformation. More here: https://t.co/0bY1o0acof pic.twitter.com/mDvRY8LrTy
— Michael Druckman (@MikeDruck) November 30, 2018
Українців також непокоїть дезінформація – практично половина опитаних (47%) вважають, що через війу на Донбасі, їх спільнота стала більш вразливою до дезінформації.