Прем’єр-міністр Ізраїля Яїр Лапід доручив підготувати відповідь на випадок ліквідації єврейського агентства “Сохнут” в Росії. Колишній посол Цві Маген, який у 90-х представляв інтереси Ізраїля в Україні та Росії, вважає, що мова може йти про відмову від нейтральної позиції Ізраїля щодо російсько-української війни. Про це пише Israel Hayom.

“Ізраїль може змінити свою де-факто нейтральну позицію щодо війни в Україні. Звичайно, це може мати негативні наслідки з боку Росії, але це варіант. Крім того, Ізраїль може приєднатися до санкцій Заходу щодо Росії, частиною яких він наразі не є”, – сказав Маген.

Він упевнений, що Росія зараз є у складній політичній і воєнній ситуації, що дещо розв’язує Ізраїлю руки.

Водночас Маген припустив, що Москва навряд чи виконає свою погрозу закрити офіси Сохнут.

За даними видання Yedioth Ahronoth, відповідь Лапіда може бути менш радикальною. Він може вжити заходів щодо Російського культурного центру в Тель-Авіві. Крім того, обговорюється доля Олександрівського подвір’я в Єрусалимі, яке колишній прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху обіцяв передати Росії.

Водночас, зазначає газета, ізраїльське керівництво налаштоване на діалог, а не на посилення конфронтації.

ДОВІДКА. Єврейське агентство (Сохнут) – міжнародна організація з відділеннями у багатьох країнах світу, що займається сприянням репатріації євреїв до Ізраїлю та допомогою репатріантам. Серед її офіційних цілей – “порятунок євреїв з тих країн, де вони зазнають переслідувань і їхнє життя перебуває в небезпеці”.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.