31% поляків прихильно ставляться до українців, а 41% – з антипатією.

Про це свідчать дані польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), повідомляє “Польське радіо”.

Згідно з минулорічним опитуванням, кожний четвертий респондент мав позитивне ставлення до українців (24%), тоді як антипатію відчували 40% опитаних.

Цьогоріч чехи, італійці, словаки, угорці та американці опинилися на перших місцях рейтингу народів, до яких найбільш позитивно ставляться поляки. Найменш доброзичливі сусіди українців до ромів та арабів.

Згідно з дослідженням CBOS, найкраще поляки ставляться до чехів – це 56% анкетованих (водночас 28% ставиться до них нейтрально, а 11% – негативно).

55% респондентів доброзичливо ставиться до італійців (28% – нейтрально та 11% – неприхильно).

До словаків та угорців з прихильністю ставляться по 53% опитаних поляків (29% – нейтрально та 10% – неприхильно до словаків, а також 27% – нейтрально та 12% – негативно до угорців).

Позитивно до американців ставиться 51% анкетованих поляків (30% – нейтрально та 14% – негативно). 50% прихильні до англійців, 47% – до хорватів, 46% – до ірландців.

По 36% опитаних поляків висловило прихильність до литовців (31% – нейтрально та 21% – негативно), а також до німців (26% – нейтрально та 34% – неприхильно).

До білорусів та китайців позитивно ставиться по 31% анкетованих поляків. Негативно до білорусів ставляться 27%, а до китайців – 28% респондентів.

Також про євреїв позитивно відгукується 31% опитаних, а негативно – 33%.

Позитивне ставлення до росіян має 28% анкетованих поляків, а неприхильне – 43%. До румунів прихильні 24% респондентів, а неприхильні – 40%. 57% анкетованих негативно ставляться до ромів (17% – позитивно), а 65% – до арабів (13% – прихильно).

За словами CBOS, цьогоріч поляки поліпшили своє ставлення до майже усіх народів, що взяли участь в опитуванні. Значно зменшилися відсотки анкетованих, які неприхильні до росіян та білорусів.

eurointegration.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *