Ще вчора поза політикою був футбол. Деякі шанувальники цього виду спорту доводили самим собі і оточуючим, що чемпіонат світу з футболу в Росії не має ніякого відношення до політичних процесів. А, навпаки, повинен показати, що навіть в епоху гібридних війн і конфліктів люди повинні зберігати прихильність простим людським радощам – бачите, як дружелюбно прості росіяни приймають уболівальників! Вся ця крихка конструкція розсипалася від першого ж випадкового вигуку “Слава Україні!” – російські вовки-пропагандисти миттєво скинули з себе овечі шкури і навіть для далеких від політики західних коментаторів стала очевидною аморальність проведення Мундіалю в агресивній країні.

Зараз без політики буде Хресна хода. Дійсно, яка тут політика, коли православні віруючі хочуть красиво відзначити чергову річницю хрещення Русі? Що за небезпечні фантазії? Що за нерозуміння невіруючими людьми самого духу церкви?

Тим часом, для РПЦ в Україні будь-яка Хресна хода – це огляд військ. А Хресна хода 2018 року – ще й попередження Константинопольському патріархату: не варто йти на конфлікт з Москвою, он скільки її прихильників в Україні! І вони готові, за твердженням російського олігарха з українським паспортом Вадима Новинського, не просто до церковного конфлікту, але до “громадянської війни”.

Хресна хода РПЦ в Україні 2018 року – це своєрідна “психічна атака”, яка повинна довести Константинопольському патріархату, що така “громадянська війна” дійсно є можливою, а відповідальність за неї буде на тих, хто хоче подолати розкол в українському православ’ї і дати можливість мільйонам прихожан УПЦ КП і УАПЦ возз’єднатися зі своїми одновірцями.

Так, це перекручена логіка. Але хіба у всіх інших своїх діях Москва не керується збоченою логікою? Хіба не називають анексію Криму “поверненням”, варварську війну на Донбасі “захистом російськомовного населення”, бомбардування жінок і дітей Алеппо – боротьбою з терористами? Чому тоді ми повинні дивуватися тому, що ті ж самі люди вважають подолання розколу прелюдією до “громадянської війни”? Що для таких людей Церква і віра в Бога – просто ще одна можливість вкрасти і вбити?

Саме тому доводиться з жалем констатувати, що Хресна хода РПЦ в Україні до політики і маніпулювання почуттями простих людей має найбезпосередніше відношення. А ось до чого вона точно не має жодного стосунку – так це до віри в Бога і до Хрещення.

ПОРТНИКОВ ВІТАЛІЙespreso.tv

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *