У 2023 році затверджено рекордні 41 обласну та місцеву програми з опанування української мови.  Аналогічні програми прийняли громади Бериславського району.

Про  це повідомляє пресслужба  Уповноваженого із захисту державної мови.

Протягом 2023 року у співпраці з секретаріатом Уповноваженого із захисту державної мови розроблено і затверджено рекордні 41 обласну та місцеву програми розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Зокрема, прийнято 8 обласних і 33 місцеві програми, серед яких 23 – у громадах Херсонщини.

Як зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, жодна область України не має такої кількості програм з підтримки державної мови, як незламна Херсонщина.

«Мовні програми Херсонщини розроблені як визволеними громадами, так і тими, які тимчасового перебувають під окупацією російських злочинців. Ось вони: Бериславська, Генічеська, Олешківська, Голопристанська, Новокаховська, Чорнобаївська, Білозерська, Музиківська, Дар’ївська, Виноградівська, Чулаківська, Каланчацька, Мирненська, Долматівська, Бехтерська, Асканія-Нова, Тавричанська, Зеленопідська, Новотроїцька, Високопільська, Великоолександрівська, Нововоронцовська, Борозенська громади. Державницький підхід херсонців – взірець іншим куточкам України, як захищати національні інтереси, діяти на випередження, забезпечувати права громадян на інформацію та послуги українською, плануючи організацію безкоштовних мовних курсів, поповнюючи бібліотечні фонди, дерусифікуючи громадський простір тощо», – зазначив він.

Також Уповноважений вкотре звертається до очільників міст та областей, де немає досі мовних програм. Передовсім йдеться про громади Києва, Харкова та Одеси, звідки продовжує надходити найбільше скарг.

«Не забуваймо, що утверджувати державну мову означає захищати національні інтереси, ідентичність і культуру, які так дратують російського окупанта. Хочу наголосити, що із загальної кількості звернень у 2023 році, які надійшли на мою адресу, третина зі столиці – Києва. Майже по півтисячі – з Харківської та Одеської областей. Сподіваюся, що протягом 2024 року в Україні нарешті затвердять державну програму, діятиме достатня кількість місцевих програм, функціонуватимуть мовні курси. Українська – мова незламної держави, а мовні програми – надійна зброя проти ворога!”, – зазначив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що з ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови протягом 2021-2023 років прийнято 78 місцевих програм розвитку та функціонування української мови як державної, з яких 18 – обласні.

beryslav.rayon.in.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.