150 тисяч гривень на оплату послуг друкованих ЗМІ з висвітлення своєї діяльності запланувала витратити в цьому році Каховська міська рада. Ще 60 тис. грн. вона передбачила на технічну підтримку офіційного сайту територіальної громади та «виготовлення і розміщення інформаційних матеріалів на суспільно-значимі теми».

– Ця робота у нас поставлена добре, – впевнена начальниця відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю міськради Оксана Мігас.

Переважну частину коштів має отримати приватний тижневик «Каховские новости», який має репутацію газети міського голови Андрія Дяченка. Частина депутатів міськради запропонувала окремі матеріали розміщувати в комунальній районній газеті «Каховська зоря». Однак більшість їх не підтримала.

– Ми розміщуємо статті там, де нам пропонують найнижчу ціну, – пояснив Андрій Дяченко.

Крім газетних матеріалів Каховська міськрада негласно оплачує також послуги численних інтернет-троллів, які під вигаданими іменами в соцмережах активно піарять представників місцевої влади і поливають брудом їхніх критиків. Нерідко таким троллінгом займаються самі чиновники, яким доручили «додаткове навантаження» у Фейсбуці.

Ще більше коштів на свій піар витрачає сусідня Нова Каховка. 27 січня тамтешня міськрада оголосила повторний тендер на надання «послуг з інформування громади щодо діяльності місцевих органів влади через друковані ЗМІ» майже на 765 тис. грн. Перший тендер, оголошений 10 січня, не відбувся через відсутність учасників. Згідно тендерної документації, оприлюдненої в системі «Прозорро», переможець торгів має щовівторка видавати газету на 8 аркушах і безоплатно розповсюджувати її на території міськради. Саме за такою схемою працює створена пару років тому місцевим комунальним підприємством «Новокаховська міська радіоорганізація» газета «Говорить Нова Каховка». Тож ймовірніше за все, саме це КП й отримає вказану суму, як і в 2019 році.

Крім комунального підприємства висвітленням діяльності органів влади у Новій Каховці займається й Євген Кавун – фізична особа-підприємець, колишній редактор газети «Нова Каховка». Днями з ним уклали два договори на розповсюдження матеріалів про міськраду через інтернет на загальну суму 306 тис. грн.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.