Місцеві «вибори» в ОРДЛО є фейком і не прискорять вирішення конфлікту на Донбасі. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

На думку експерта, вибори у «Л/ДНР» є «фейком» й імітацією. Їх можна назвати виборами лише у лапках, оскільки вони були прогнозовані, були продемонстровані представлені списки, максимальна явка і результати.

Аналітик переконаний, що за допомогою таких «виборів» в ОРДЛО, їхні російські куратори намагаються легітимізувати нинішні окупаційні адміністрації в Донецьку і Луганську. На його думку, «псевдовибори» не вирішують проблему тактично для внутрішньополітичних питань і свідчать про те, що окупанти не мають наміру виконувати ані Мінські угоди, ані раніше взяті на себе зобов’язання.

«Плюсів для врегулювання конфлікту це не принесе. Ніхто не має наміру визнавати «ДНР» і «ЛНР» і найближчим часом цього робити не буде, зокрема, і Росія. Однак для підняття планки переговорної позиції, для тиску на Захід і Україну, використовувалася ось така технологія так званих «виборів». Денис Пушилін і Леонід Пасічник як не могли ручкатися, так і не зможуть робити це надалі. Відповідно, їх присутність у Мінську, або переговори з ними, неможливі, а переговори можливі лише з боку України та європейських країн, і лише з країною-агресором. Тому ці «вибори» нічого не змінять, вони не призведуть до поліпшення ситуації, і не прискорять мир на Донбасі»

Віталій Кулик також зазначив, що країни Заходу ніяк не відреагують «вибори» ОРДЛО. Він нагадав, що всі сторони переговорного процесу назвали їх фейком, що підриває Мінський процес і провина за це чітко покладена на російську сторону.

«Кремль пішов на сценарій таких «виборів», оскільки зараз не бачить можливості з вигодою для себе просувати переговорний процес. Україна та її західні партнери мають чітку позицію щодо миротворців, і загальної конфігурації врегулювання конфлікту, тому росіянам не вдається «натиснути» на Захід, аби пролобіювати свій формат миротворчої операції. У зв’язку із цим, Москва пішла на «вибори», аби показати, що якщо ви не згодні з нашими умовами, то ми будемо тиснути далі аж до напіввизнання. Однак, досвід аналогічних «виборів» у невизнаних Абхазії та Південній Осетії показав, що це нічого не дає» — Віталій Кулик, політолог

Після вбивства ватажка терористичної «Донецької народної республіки» Олександра Захарченка, керівники самопроголошених «Л/ДНР» призначили на 11 листопада вибори «голів республік» і «народних депутатів». На «виборчих дільницях» окуповані адміністрації продавали жителям ОРДЛО дешеві продукти для збільшення явки, а працівників держустанов змусили проголосувати під загрозою звільнення.

Раніше керівництво Європейського союзу назвало «вибори» порушенням Мінських домовленостей. У МЗС України заявили, що незаконні «вибори» призведуть до посилення міжнародних санкцій. Втім Росія заявила про намір визнати результати незаконного волевиявлення.

У липні під час зустрічі в Гельсінкі Володимир Путін запропонував Дональду Трампу провести в ОРДЛО референдум щодо статусу регіону аби «покласти край військовому конфлікту».

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *