Вірменія готова визнати Нагірний Карабах частиною Азербайджану, але є умова. Йдеться про забезпечення безпеки вірменського населення.

Таку заяву зробив на прес-конференції прем’єр Вірменії Нікол Пашинян. Про це повідомляє вірменське інформагентство Arka.am.

“Вірменія готова визнати територіальну цілісність 86600 квадратних кілометрів, і в нашому розумінні Азербайджан готовий визнати територіальну цілісність Вірменії площею 29800 квадратних кілометрів”, – заявив він.

При цьому він зазначив, що питання прав та безпеки вірмен Нагірного Карабаху має обговорюватися в рамках діалогу Степанакерт-Баку за міжнародних гарантій для переговорів.

За словами Пашиняна, Вірменія очікує на міжнародні гарантії, що такі переговори будуть проведені.

Варто зазначити, що Нагірний Карабах є частиною міжнародно визнаної території Азербайджану, хоча після розпаду СРСР вірмени, які там становлять більшість, проголосили його незалежною державою.

Питання Нагірного Карабаху вкотре виникло після шеститижневої війни у 2020 році між Вірменією та Азербайджаном, за результатами якої значна частина цієї території перейшла під фактичний контроль Баку, а решта була з’єднана з Вірменією єдиною дорогою – Лачинським коридором – під захистом миротворців Росії.

Раніше Пашинян уже заявляв про готовність Єревана укласти мирну угоду з Баку щодо взаємного визнання територіальної цілісності. Практично це означає відмову Вірменії від визнання незалежності Нагірного Карабаху та визнання його територією Азербайджану.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Росія несподівано вирішила передати Азербайджану контроль над Лачинським коридором – єдиною дорогою, що з’єднує Вірменію та тимчасово окупований нею Нагірний Карабах.

Ольга Ганюкова. news.obozrevatel.com

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.