В ефірі каналу InterVizor позафракційний народний депутат Віктор Чумак розповідає про історію створення та прийняття життєво важливих законів для України – про НАБУ та НАЗК та які ризики несуть за собою остаточні редакції.

Коли я став депутатом, я реалізував свої давні ідеї щодо реформування правоохоронної системи, у тому числі НАБУ. Все це я ще писав у 2005 році і поклав на стіл Петру Порошенко, коли він був керівником Ради національної безпеки і оборони. Потім це десять раз було трансформовано.

Він додає, що і на вибори 2012 року він ішов з ідеєю створення НАБУ, перший законопроект був зареєстрований у січні 2013 року. Однак директором цієї установи пан Чумак так і не став, бо, як він сам зазначає, Петро Олексійович дуже злякався,  через що йому вдалося вплинути на рішення комісії, і вона  не проголосувала за його кандидатуру.

Закон про НАБУ був написаний саме моєю групою. Це зараз Петро Олексійович рве на собі тільняшку та каже, що він це зробив, але це ми віддали один проект закону в Адміністрацію Президента, щоб суб’єктом подання був Президент, а інший віддали в Кабінет міністрів, щоб якось збалансувати Яценюка та Порошенка.

Вся розуміли: НАБУ – це монстр, орган-мускул. Що таке НАЗК? Якість стратегії, програми, і я тоді молив бога, щоб ніхто не дочитав до 5 розділу – фінансового контролю по деклараціях. І не дочитали.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *