У президентській партії “Слуга народу” планують внести кілька змін в систему майбутніх місцевих виборів.

Про це пишуть “Букви”.

“Нашим колегам по парламенту вона [система виборів] здається складною, ми її дещо поправимо”, – заявив голова партії Олександр Корнієнко.

Передбачається, що до виборчої системи планується внести мінімум дві істотних зміни. Перше – поширити пропорційну систему мінімум до міст з населенням в 30 тисяч жителів.

“Мені здається, ця ідея має право на життя, тому що я з самого початку казав, що нам треба структурувати суспільство, і щоб у партій була відповідальність. Це майже всі партії підтримують”, – розповів народний депутат Олександр Качура.

Друга зміна – партії повинні будуть висувати своїх кандидатів в 2/3 обласних рад.

“Таким чином, вони хочуть позбавити містечкові партії від місцевих князьків можливості брати участь у виборах”, – вважає співрозмовник з партії “Європейська Солідарність”.

Також з цього приводу висловлювався голова фракції правлячої партії Давид Арахамія.

“Ми прийняли Виборчий кодекс, і через нього може з’явитися багато регіональних маленьких партійок. Нам це як великій партії невигідно. Швидше за все, ми будемо це коригувати”, – говорив він.

Раніше голова Комітету виборців України Олексій Кошель зазначав, що ризики впливу Росії на місцеві вибори в Україні у 2020 році будуть більшими у порівнянні з президентськими та парламентськими виборами минулого року.

Нагадаємо, наступні перші вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) відбудуться одночасно з черговими місцевими виборами в Україні.

prm.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.