Українсько-чеський форум громадянського суспільства до 76-х роковин масових депортацій кримських татар закликав європейську і світову спільноти, міжнародні організації не забувати про важку ситуацію кримськотатарського народу.

Від Російської Федерації слід продовжувати вимагати дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, у тому числі міжнародного гуманітарного права, а також прав людини щодо всіх жителів Кримського півострова, підкреслюється у спільній заяві Українсько-чеського форуму громадянського суспільства.

«З 2014 року, після незаконної анексії Криму Російською Федерацією, почалася нова хвиля жорстких репресій та злочинів проти кримськотатарського народу. Окупаційна влада систематично порушує права кримських татар як у розрізі приписів закону, так і в розрізі прав людини: проводять обшуки, затримують та викрадають людей; масово обмежують право на свободу слова, совісті і релігії, свободу зібрань та об’єднань, право на справедливий судовий розгляд», – заявив Українсько-чеський форум.

Переслідування кримських татар, зафіксоване в щорічних резолюціях Генеральної Асамблеї ООН і в доповідях Ради з прав людини ООН, не припиняються, попри численні вимоги до Російської Федерації з боку ООН, ЄС, ПАРЄ та інших міжнародних організацій, підкреслюється у заяві.

«Ми спостерігаємо за новою своєрідною, гібридною, депортацією кримських татар з їхньої історичної Батьківщини. Негласно, але цілеспрямовано, різними способами здійснюється заміщення населення окупованого кримського півострова, значною мірою представниками військових і різних силових структур Російської Федерації», – зазначається в заяві Українсько-чеського форуму громадянського суспільства.

BitukMedia:

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.