Він прокоментував закон про корінні народи України, який обурив російського президента

Закон про корінні народи України, до яких включені кримські татари, караїми та кримчаки – акт історичної справедливості. Даний закон не направлений проти росіян, бо вони дійсно не є корінним народом ні України, ні кримського пів острова.

Про це Новини.LIVE сказав відомий український історик Тарас Возняк.

За його словами, кримські татари живуть в Криму сотні років. При цьому що генезис кримських татар зводиться не тільки до татарської історії. У цього народу набагато складніший етногенез і його не можна зводити лише до Золотої Орди, як зазначається у шкільних підручниках.

Кримські татари є автохтоннами кримського пів острова. Тому прийнятий законопроєкт – акт справедливості, який російський президент Володимир Путін звів до протистояння з рештою світу“, – уточнив історик.

А от російський народ, за словами Возняка, сформувався на багато пізніше, а на території Криму з’явився тільки після кримських війн у ХVIII-му сторіччі. Хоча у російській міфології (мається на увазі пропаганді. – ред) російський народ “походить” з часів Володимирового хрещення, яке начебто відбулось у Херсонесі.

У росіян є різні байки про колиску трьох народів, про Володимирове хрещення у Херсонесі, а при цьому всьому був присутній Путін. Це було би смішно, якби не було так сумно. Бо це призвело до рік крові, яку проливають наші сусіди в обороні своїх ілюзій чи міфів“, – нагадав Возняк.

За його словами, насправді у російського народу був шанс створити власну державу після розпаду Радянського Союзу. Разом з цим це передбачало право на суверенітет для українців, естонців чи казахів. Проте ця модель була переосмислена уже пізнім Борисом Єльциним (він вважається демократичним президентом Росії. – ред), а тим більше раннім Путіним.

Для них не існує ніякого суверенітету України, а російський народ поширює це на інші країни. Вони мали шанс лишитися дружнім народом для всіх країн, які їх оточують, але розпочали війну з цілим світом. Тепер вороги для них повсюди“, – підсумував Возняк.

Нагадаємо:

  • 1 липня 2021 року депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт президента України Володимира Зеленського про корінні народи України. Закон визнає корінними народами в Україні кримських татар, караїмів та кримчаків
  • Корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України
  • Ще на початку червня президент Росії Володимир Путін обурювався фактом, що в законопроєкті “Про корінні народи України” таким народом не вказані росіяни. Він вважає, що говорити про росіян як про некорінний народ України – “це не просто некоректно, це смішно і безглуздо”, і “абсолютно не відповідає історії”
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулєба додав, що Закон про корінні народи України відповідає Декларації ООН про права корінних народів і нормам Конституції України та не має нічого спільного з “довільними інтерпретаціями” президента РФ.

Галина Остаповець. novyny.live

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.