Медійники закликали не лише протидіяти російській пропаганді, але й влаштувати трибунал над учасниками інформаційної агресії проти України.

У середу, 22 червня, у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» відбулася зустріч українських журналістів «Російська пропаганда як інструмент геноциду українського народу. Методи виявлення та викриття».

Під час заходу учасники оприлюднили звернення, у якому закликали не лише протидіяти російській пропаганді, але й влаштувати трибунал над учасниками інформаційної агресії проти України та запровадити проти них санкції.

Звернення українських медійників до колег, органів державної влади та міжнародної спільноти публікує «Тиждень».

Ми — українські журналісти. Інколи ми сперечаємося між собою, часом ображаємось один на одного, і завжди — конкуруємо за читачів, глядачів або підписників, боремось за увагу аудиторії. Але бувають моменти, коли ми об’єднуємося заради важливої мети. І сьогодні — саме такий день.

22 червня — День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Коли говорять про призвідців Другої світової війни, часто згадують про Нюрнберзький трибунал і нацистів, які були тоді засуджені.

На жаль, сьогодні історія повторюється і до нашої країни вдерлися ідейні спадкоємці нацистів — рашисти, які так само мають понести відповідальність за свої злочини. Втім, згадуючи про військових командирів чи політиків, котрі зрештою мають постати перед судом, важливо не забувати й про тих, хто допомагає їм роздмухувати війну проти українців.

Останні чомусь називають себе журналістами, воєнними кореспондентами чи блогерами. Але ці терміни тут повністю недоречні — це не преса. Сирія, Грузія, Азербайджан, Україна, Африка — усюди, куди путінський режим приніс війну і страждання, ці люди співпрацюють з російськими спецслужбами, чітко виконують їхні накази. Вони мають «темники» та координаторів, вони генерують десятки фейків, носять військові однострої, мають зброю і відкрито беруть участь в боях. За що пізніше отримують бойові нагороди.

Ці люди інколи нарікають на утиски преси, говорять про свободу слова, але насправді в їхніх словах – лише пропаганда, прямі заклики до знищення українців та підтримка військових злочинів. Фактично, вони є лише солдатами інформаційної війни, тому мають понести відповідальність за співучасть в російській агресії проти України.

Йдеться саме про геноцид і злочини проти людяності, які не мають терміну давності. Історія знає приклади, коли пропагандисти понесли відповідальність за свої злочини. Редактор нацистської газети «Дер Штюрмер» Юліус Штрайхер чи керівники руандійського «Радіо Тисячі Пагорбів», можливо, теж розраховували залишитися в стороні. Але не вийшло.

Ми закликаємо українську владу розпочати процес документування злочинів російських пропагандистів і притягнути їх до відповідальності. На них чекає власний Нюрнберг.

Ми звертаємось до Міністерства культури та інформаційної політики, а також усіх відповідних органів та служб держави із закликом ініціювати запровадження санкцій проти російських псевдомедійників. Весь світ повинен долучитися до запровадження санкцій проти поплічників окупанта і зробити все можливе для притягнення їх до відповідальності за заклики до ведення агресивної війни та сприяння геноциду в Україні.

Закликаємо наших колег-журналістів в Україні в усьому вільному світі долучитися до боротьби з цими пропагандистами, які допомагають російській армії знищувати українців. Приєднуйтесь до нашого заклику, записуйте власні відеозвернення, підтримуйте нас в соцмережах. Долучайтеся до нашої спільної боротьби!

Наголошуємо: інформаційна обслуга злочинного російського режиму — #ЦеНеПреса, вони лише намагаються ховатися за цим званням. Це #FakeJournalism — і вони мають понести заслужене покарання.

  • Юрій Макаров, головний редактор дирекції телебачення НСТУ;
  • Максим Віхров, головний редактор журналу «Український тиждень»;
  • Руслан Дейниченко, виконавчий директор StopFake;
  • Віктор Трегубов, експерт зі стратегічних комунікацій;
  • Денис Казанський, журналіст.

detector.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.