Нещодавно Соціологічна Група Рейтинг завершила масштабне дослідження в співпраці з всесвітньо відомим інститутом досліджень Gallup International. Опитування відбувалось в межах проєкту “End of Year” 2023.    

Знайомимо з другою з десяти темою масштабного дослідження: ядерна загроза.

Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. 

  • Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози. Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику.
  • В цілому у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні. 
  • Водночас найбільше бояться ядерної загрози серед європейських Італія, Португалія, Румунія, де більше половини оцінила загрозу як високу. 
  • Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. 
  • Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – мають найвищий відсоток, що такого ризику немає. 
  • Наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.  

Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) — це щорічна традиція, започатковане та розроблене дослідження  в 1977 році. Відтоді опитування проводиться щороку. Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. 

Розмір вибірки:

Всього було опитано 40 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1000. В Україні опитування проводила Група Рейтинг. 

ratinggroup.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.