Триває підготовка чергової зустрічі польсько-української міжурядової комісії, покликаної вирішити складні історичні питання. Про це повідомив український віце-міністр закордонних справ Василь Боднар.

Міжнародна комісія, що в ній з польського боку головує віце-прем’єр Пйотр Ґлінський, а з українського віце-прем’єр Павло Розенко, зустрічалася в лютому у Варшаві. Тоді порозуміння досягти не вдалося. Чергова зустріч, за неофіційною інформацією, мала відбутися у квітні, однак, як зазначив віце-міністр Василь Боднар, підготовка до переговорів триває надалі. Він зазначив, що декотрі установи, в тому числі Інститути національної пам’яті обох країн, мають ще попрацювати один з одним, аби розробити прийнятний для обох сторін формат вирішення складних питань, щодо яких немає одностайності. Це, як він підкреслив, проблема пам’ятників жертвам та їхньої ексгумації, а також теми, пов’язані з внесенням змін до польського Закону про Інститут національної пам’яті.

Україна призупинила ексгумацію польських жертв на своїй території після того, як у Грушовичах неподалік Перемишля було знесено нелегальний пам’ятник УПА. Також на берегах Дніпра було негативно сприйнято внесення поправок до польського Закону про Інститут національної пам’яті.

polradio.pl

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *