Дослідження словацької аналітичної організації GLOBSEC було проведено у восьми країнах Центральної та Східної Європи: Польщі, Литві, Латвії, Чехії, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини, повідомляє ТСН. Дивно, але найвищий у Східній Європі рівень підтримки українських біженців виявився в Угорщині.

Згідно з результатами дослідження, в деяких державах, чиї громадяни погоджуються підтримувати українських біженців, громадська думка не збігається з публічним іміджем урядів цих країн. 

Угорщина виявилася найприхильнішою до допомоги українським біженцям, незважаючи на те, що прем’єр-міністр країни Віктор Орбан дотримується відкритої проросійської політики. Так, 90% угорців погодилися з тезою про те, що “ми маємо далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни”.

Зазначається, що в Угорщині також найбільша дельта між рівнем підтримки та противниками такої допомоги. Так, 41% угорців вважають, що “біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують”.

Наступний найбільший рівень підтримки українських біженців був зафіксований у Латвії, Польщі та Литві: там 79-82% прихильників подальшої допомоги. При цьому у Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені тим, що допомога українцям відбувається за рахунок зниження фінансування громадян згаданих держав.

У Румунії, Словаччині та Болгарії кількість незадоволених допомогою українським біженцям більше за тих, хто виступає за підтримку. Найгірша ситуація у Болгарії: там проти допомоги виступає 71% громадян, а за – 52%.

Дарина Герасимчук. gloss.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.