У Законі «Про статус депутатів місцевих рад» закріплена норма, відповідно до якої місцевим обранцям гарантоване право «виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки» (п.12 ч.2 ст.19 Закону). Депутати мають право пропонувати питання до розгляду радою та її органами, вносити  пропозиції  та зауваження  до порядку  денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті.  Тобто законодавець забезпечив місцевих депутатів доволі широким спектром інструментів для активної участі у роботі ради та представлення інтересів громадян.

На практиці сесії Харківської міської ради проходять під монолог головуючого на засіданні. З моменту початку роботи 7-го скликання Харківської міської ради пройшло майже 4 з половиною роки, або 33 сесії. Лише 32 депутати скористались правом виступу під час пленарних засідань.

14 депутатів виступали під час обговорення питань лише на одній сесії з тридцяти трьох – це Валерій Арутюнов, Володимир Зінченко, В’ячеслав Ільєнко, Роман Нехорошков, Тетяна Поздєєва, Ігор Терехов, Тетяна Топчій (“Опозиційний блок «Довіряй Ділам»), Ігор Овечкін, Віталій Резніченко (“Наш край”), Олексій Бабешко, Георгій Лаговський, Сергій Утєвський (Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Маляренко, Олександр Давтян (фракція «Центр»).

П’ятеро депутатів виступали на двох сесіях – Алла Бобейко, Віталій Ганжа, Олександр Щиров, Володимир Золотарьов (“Опозиційний блок «Довіряй Ділам») та Андрій Колос (“Наш край”). Максим Мусєєв (позафракційний) скористався правом виступу під час трьох сесій. Ольга Чичина (Опозиційний блок «Довіряй Ділам») та Віктор Ларченко (Наш край) брали слово на чотирьох сесіях. Сергій Могила (Об’єднання «Самопоміч») та Олександр Новак (“Опозиційний блок «Довіряй Ділам») виступали на п’яти сесіях. Ігор Вировець (“Опозиційний блок «Довіряй Ділам») виступив 6 разів.

Найактивнішими депутатами, які користувались правом виступу на 10 та більше сесіях, є: Наталія Коваленко (12), Олена Ворона (12), Олена Горошко (15), Тарас Сітенко (21), Іван Ракич (24) – всі представляють фракцію Об’єднання «Самопоміч», найчастіше ж у сесійній залі Харківської міської ради виступає позафракційний Ігор Черняк, в його активі виступи на 31 сесії з 33.

Велика кількість депутатів стверджує, що питання, які розглядаються на сесіях, проходять декілька етапів опрацювання: у постійних комісіях, на спільному засіданні постійних комісій і вже потім у сесійній залі, і тому ще одне обговорення не є потрібним. На практиці ж далеко не всі депутати відвідують засідання комісій, про що свідчать результати проміжних аналітичних матеріалів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті Атестація депутатів місцевих рад.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

attestation.in.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.