У неділю, 7 квітня, у Польщі відбулися вибори місцевих органів влади. Поляки обирали мерів міст, бурмістрів, старост ґмін і місцевих радників. По всій країні були відкритими понад 30 тисяч виборчих комісій. Право голосу мають майже 29 мільйонів поляків.

Як повідомляє кореспондентка Польського радіо Аґнєшка Ясік, явка на місцевих виборах у 2024 році склала майже 52 відсотки — цьогоріч віддати свій голос прийшло менше людей, ніж під час попередніх виборів до органів місцевого самоврядування у 2018 році. Водночас журналістка додає, що явка на місцевих виборах є нижчою за показник, зафіксований під час парламентських виборів у жовтні 2023 року. Тоді явка на парламентські вибори встановила історичний рекорд і сягнула майже 73%.

Найбільше місць у сеймиках отримали кандидати від «Права і справедливості», які перемогли у семи воєводствах. На другому місці за кількістю мандатів опинилася Громадянська коаліція, яка отримала найбільшу підтримку в дев’яти регіонах.

«Голоси на цьогорічних виборах були підраховані ефективно. Ми дізналися результат на два дні раніше, ніж у 2018 році», — зазначив голова Державної виборчої комісії (PKW) Польщі Сильвестр Марціняк.

«Ми не досягли рекордної явки, але маємо рекорд, коли йдеться про швидкість оголошення результатів місцевих виборів. Ми зустрічаємося знову через 40 годин після закриття виборчих дільниць», — додав посадовець.

Майже в кожній третій ґміні по всій Польщі виборчі дільниці знову відчинять свої двері менш ніж за два тижні. Другий тур виборів призначений на 21 квітня.

«У 748 ґмінах і містах жоден із кандидатів на посаду мера чи бурмістра міста не набрав більше половини дійсних голосів», — зауважив Сильвестр Марціняк.

Так було, зокрема, у Кракові, Вроцлаві та Познані. Перемогу в першому турі, натомість, забезпечили нинішні мери Варшави, Ґданська та Катовиць.

polskieradio.pl

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.