11 лютого Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента.

Після цього вийшов другий указ – главою ОП призначити Андрія Єрмака.

Звільнення Богдана, головним чином, відбулося через три причини, – розповідає політолог Руслан Бортник.

Перша і головна – втрата довіри президента. Чітко визначити, чому довіру втрачено, зараз складно. Проте звучать версії і про те, що силовики принесли папки на Андрія Богдана, які могли б стати компроматом з точки зору антикорупційної політики, а також про роздратування президента через суспільну поведінку Богдана.

Друга причина звільнення – Богдан вже просто не потрібен.

Він відбудував архітектуру влади, в якій команда Зеленського відчула себе впевнено, і у Богдані зникла необхідність. Більше того, через свій вплив він став небезпечний для президента та його оточення, що, у свою чергу, призвело до формування третьої причини – конфлікти між Богданом та іншими учасниками цієї системи (з Бакановим і Єрмаком).

Ці конфлікти ставали проблемами для Зеленського. А зв’язок Богдана з Коломойським тільки додатково підсилив ці процеси, і все у кінцевому підсумку призвело до відставки.

Новим главою ОП став саме Андрій Єрмак, тому що він не тільки користується довірою президента (навіть на тлі інших кварталівців), але і продемонстрував найбільш високу ефективність у зовнішній політиці (зустрічі з Джуліані та у нормандському форматі, обміни полоненими тощо) та вміння досягати потрібних результатів.

Відставка Андрія Богдана впродовж декількох місяців призведе до кадрового переформатування в Офісі президента, уряді, губернаторському корпусі. Сам же екс-голова ОП може бути призначений на посаду в уряді.

Руслан Бортник, політолог. fakty.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.