34% українських біженців, які втекли від війни до Литви, у майбутньому планують там жити і працювати. 

Про це свідчить анонімне опитування українців, які скористалися послугами Служби зайнятості Литви, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Delfi.

Проведене в травні опитування засвідчило, що більшу частину опитаних біженців становлять жінки у віці 30-40 років (83,2%), з яких понад половина (52,5%) – з вищою освітою. 

Більшість українців вказали, що литовці їх прийняли добре або дуже добре (97%).

За словами заступника директора Служби зайнятості Гедре Сінкявіче, цього року збільшилася кількість тих, хто не визначився з планами на майбутнє, пов’язаними з життям у Литві (40%), торік таких було 32%. 34% опитаних заявили, що хотіли б залишитись жити і працювати в країні.

Служба зайнятості Литви сприяє інтеграції українців у ринок праці, компенсуючи частину заробітної плати роботодавцям, які їх працевлаштували. З початку цього року 1400 біженців з України почали брати участь у програмі з субсидованого працевлаштування. 

За даними опитування, 89,1% опитаних українців задоволені наданими Службою зайнятості послугами. Порівняно з даними минулого року, ця оцінка покращилася на 3,4%. 

53,5% респондентів, які брали участь в опитуванні, вдалося працевлаштуватися. Більшість стверджують, що умови праці їх задовольняють, хоча половина опитаних українців хотіли б вищої зарплати.

89% респондентів вказали, що спілкування в робочому середовищі проходить добре або дуже добре. 

Попри це, Служба зайнятості Литви активно закликає українців, які працюють у країні або збираються тут працювати, вчити литовську мову. 

usp-ltd.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.