На думку суду, інцидент, через який подано позов, не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Верховний суд України закрив провадження за позовом народного депутата Петра Порошенка проти президента Володимира Зеленського, що стосувалося коментування так званих «плівок Медведчука».
В інтерв’ю «VIP з Наталією Мосейчук» у червні 2021 року Зеленський сказав, що, на його думку, Порошенко та Медведчук заробляли на війні. Президент зазначив, що його впевненість «базується на інформації, яку він має». 20 серпня 2021 року захист Порошенка подав позов до суду щодо визнання протиправним коментування Зеленським «плівок Медведчука» і з вимогою опублікувати інформацію, про яку казав Зеленський.
Верховний суд дійшов висновку, що інтерв’ю публічного діяча та висвітлена в ньому інформація за своєю сутністю не є виконанням саме публічно-владних управлінських функцій, у тому числі щодо позивача. Відповідно заявлений Порошенком позов не пов’язаний із захистом прав у сфері публічно-правових відносин і не підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
«Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що поняття “спір, який не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства” необхідно розуміти в більш широкому значенні, тобто як поняття, що стосується тих спорів, які не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, так і тих, які взагалі не підлягають судовому розгляду.
У зв’язку з наведеним, а також з огляду на те, що президент України не вчинив дії та не допустив бездіяльності, які б у розглядуваній ситуації об’єктивно могли призвести до виникнення публічно-правових відносин, цю справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, провадження в адміністративній справі підлягає закриттю», – йдеться в ухвалі суду.
Нагадаємо, 14 червня 2021 року журналісти проєкту Bihus.Info опублікували всі матеріали «прослуховування» Віктора Медведчука, їх загальна тривалість становить понад 35 годин. На думку журналістів, записи свідчать про зв’язки Медведчука з російськими посадовцями, бойовиками, Адміністрацією президента часів Петра Порошенка, про ймовірну «участь» Медведчука в перемовинах щодо обміну полоненими, у газових переговорах між «Нафтогазом» і «Газпромом» та в організації схеми імпорту електроенергії з Росії. В СБУ повідомили, що експерти вивчатимуть ці записи.
Пресслужба «Європейської Солідарності» заявила, що записи є фейком і чорним піаром, який координується Офісом президента. В одному з сюжетів Bihus.Info йдеться про те, що Віктор Медведчук нібито обговорює перебирання контролю над українською частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» у 2015 році. Редакція Bihus.Info припустила, що Петро Порошенко міг бути зацікавлений у цьому, отримав у такий спосіб компенсацію за втрату судноремонтного заводу в Севастополі. Петро Порошенко назвав розслідування журналістів Bihus.Info щодо «плівок Медведчука» «зомбуванням».
20 грудня 2021 року ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям. Підозра повідомлена в межах справи про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих частин Донбасу на суму близько 1,5 мільярда гривень.