Росія намагається використовувати вибухи на артилерійських складах поблизу Ічні та надання Томосу в якості психологічної зброї проти населення України. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів журналіст інтернет-порталу Opinionua.com, блогер Степан Коза.

На думку експерта, інцидент з пожежею та вибухами арсеналів зі зброєю поблизу Ічні слід ретельно розслідувати. За його словами, наразі важко однозначно стверджувати чи причетні до організації вибухів російські спецслужби. Водночас аналітик не виключає факту диверсії, адже за словами очевидців, усе почалося з кількох одночасних синхронних вибухів, а незадовго до цього в районі складів були помічені дрони.

Метою потенційної диверсії агресора Степан Коза одночасно вважає й інформаційний компонент – розповсюдження в інтернеті меседжів про недолугість та непрофесійність Збройних сил та інших державних установ країни. Водночас журналіст переконаний, що, незалежно від російського фактору, існує низка проблем, над якими слід працювати владі й силовикам.

«Про загрозу вибухів на артскладах поблизу Ічні рік тому писав військовий журналіст та головний редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов. Тоді його слова були проігноровані. Завжди легко перекласти провину на сусіда, тим більше, якщо це країна-агресор. У подібних ситуаціях країна повинна не лише шукати винних, але й діяти на випередження, аби не трапилася «Ічня-2» та інші подібні випадки» — Степан Коза, журналіст інтернет-порталу Opinionua.com, блогер

Водночас експерт радить пересічним українцям зберігати спокій, оскільки будь-яка паніка дестабілізує та послаблює суспільство.

«Росії не обов’язково підривати цілий збройний арсенал, аби дестабілізувати Україну. Інтернет-тролі можуть використати емоції людей, їхній страх і навіть радість. Наприклад, подібний ефект мала новина про начебто надання Вселенським Патріархатом Томосу. Всі почали радіти, хоча виявилось, що це фейк і остаточне рішення ще не винесене. Тим, хто у цьому зацікавлений, зручно грати на контрасті радості-розчарування, синтезі горя-паніки. Ічня – це також і перевірка населення на вміння критично і тверезо мислити, визнавати власні помилки та не забувати про ворога» — Степан Коза, журналіст інтернет-порталу Opinionua.com, блогер

Степан Коза також позитивно оцінив мобілізацію активістів і волонтерів, які допомагали евакуйовувати населення після початку вибухів на артскладах: «Суспільство змінюється, люди поїхали і почали допомагати без думок про диверсію/не диверсію. Українці навчились об’єднуватися, і це головне»

Нагадаємо, у ніч на вівторок, 9 жовтня, на військових складах поблизу смт Дружба Ічнянського району Чернігівської області сталася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. З небезпечної зони було евакуйовано 12 тисяч осіб.

Основною версією надзвичайної події слідство розглядає диверсію. Зокрема, зловмисники могли спровокувати вибухи за допомогою мобільного телефона.

Поодинокі вибухи на арсеналі тривають досьогодні.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *