Національний банк України презентував нові пам’ятні монети “Сміливість бути. UA”, присвячені сміливості української нації. Вони символічно введені в обіг до 32-ої річниці Дня Незалежності України. Ролик, присвячений лімітованій колекції, створила команда Starlight Media. 

У відео фігурують такі сміливі історичні постаті, як Леся Українка, Володимир Великий, Іван Мазепа, Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь, Вʼячеслав Чорновіл, активісти революції на граніті, Устим Голоднюк (герой Небесної сотні), герой ЗСУ та Ольга Харлан. Ролик було створено за допомогою штучного інтелекту. Озвучила його Антоніна Хижняк, акторка таких відомих серіалів, як «Спіймати Кайдаша» та «Слід».

Ідея ролику належить маркетинг-директорці каналу СТБ Лідії Паньків, а дизайном займався креативний директор дизайн-бюро Srarlight Media Віталій Сак.

«Щойно я почула концепцію та ідею цієї монети, всі ті образи просто самі в рядок вишикувались в моїй голові, — каже Лідія. — Бо дуже важливо розуміти, що нашій сміливості вже багато років. І в кожній з епох вона була особливою. Важливо, що монети з тризубом були ще тоді, коли на місці москви були суцільні болота. В нашому ролику ця монета, як закадровий герой, бачить інших сміливих людей, завдяки яким наша держава і незалежність зараз можливі. Впевнена, це буде бачити і кожен, хто триматиме її в руках. Одного з героїв Євромайдану, Устима Голоднюка, я знала особисто. Саме я свого часу розповіла історію про «небо падає» на Майдані після його загибелі. Мені було дуже важливо, аби він став тим героєм Майдану, завдяки якому ми одразу згадаємо про усіх. Я навіть звʼязувалась з його батьком — він безмежно щасливий, що героїзм його сина не забувають».

За словами Віталія Сака, штучний інтелект впорався зі своєю задачею добре, але без людського таланту все ж не обійтись.

«Навіть попри те, що було застосовано кілька програм, іноді ШІ не видавав нам потрібні результати, — згадує креативний директор. — Йому невтямки, що то за такі сміливці. Зокрема, він не міг зобразити українських повстанців, всю атрибутику (тризуби, шеврони, прапори) дизайнери домальовували вручну. Так само і з Чорноволом, ШІ поки не здатен навіть значок українського прапору додати на піджаку, як і вуса. А ще він забороняє малювати оголені тіла, тому торс козаків в ролику не побачимо. Тож ШІ допомагав нам, а ми йому. Віримо, що чим більше таких роликів та кампаній буде на українському ринку, тим швидше нам вдасться познайомити ШІ з нашою історією та культурою».

Планом випуску пам’ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції на 2023 рік, передбачено випуск двох пам’ятних монет з нейзильберу (номіналом 5 гривень) та зі срібла (номіналом 10 гривень) «Сміливість бути. UA».

mmr.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.