Служба безпеки України знешкодила масштабну агентурну мережу фсб, яка «під прикриттям» упц московського патріархату намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні.

Злочинна організація, створена агентами в рясах у Києві, проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб. Як повідомляють у СБУ, зловмисники масово продукували та поширювали прокремлівські наративи й провокативні інформаційні матеріали, спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні та розпалювання релігійної ненависті.

«У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Серед них — один з очільників столичного храму упц мп, який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

Наразі це одна з найбільших мереж фсб, яка діяла в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також — постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ рф, які одразу підхоплювали «потрібний» контент», — йдеться в повідомленні.

Координатором ворожої мережі в Україні був клірик упц мп, котрий відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України.

«Священнослужитель» особисто інструктував та контролював інших учасників злочинної організації, що діяли під виглядом «політекспертів» і готували провокативні дописи та відеосюжети.

«Підготовлений контент поширювали через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій упц мп. Одразу після оприлюднення «замовних» матеріалів їх миттєво «підхоплювали» центральні телеканали та інтернет-видання рф для поширення фейків про Україну. Здійснюючи інформатаки, ворог сподівався не лише розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні, а й дискредитувати нашу державу на міжнародній арені, особливо перед західними партнерами», — наголошують у СБУ. Клірика затримано.

Під час проведених у Києві обшуків за місцем його перебування та в інших фігурантів справи правоохоронці виявили мобільні телефони та комп’ютерну техніку, які ворожі агенти використовували, працюючи на користь країни-агресора.

У СБУ наголошують, що на підставі зібраних доказів чотирьом затриманим та ще десятьом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ч. 4 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації); ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою); чч. 1, 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).

Вирішується питання щодо обрання затриманим запобіжного заходу — тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Агентам, які діяли під прикриттям упц московського патріархату, загрожує довічне позбавлення волі.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в місті Києві та Київській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

golos.com.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.