Попри погрози з боку Російської Православної Церкви (РПЦ), Румунська Православна Церква (РумПЦ) продовжує активно залучати священиків з Молдови до своїх лав. Це викликає загострення міжцерковних відносин та відображає геополітичну боротьбу за вплив у регіоні.

З початку 2020 року, а особливо після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, близько 60 молдовських священиків перейшли з юрисдикції Московського Патріархату до Бессарабської Митрополії, яка підпорядковується Бухаресту, повідомляє romania.europalibera.org

РумПЦ активно підтримує цей процес, надаючи фінансову допомогу та визнаючи канонічність священиків, які переходять до її лав. Уряд Румунії також виділив кошти на зарплати 200 священикам та 30 не клерикальним працівникам Бессарабської Митрополії.

РПЦ різко засудила дії РумПЦ, назвавши їх неканонічними та погрожуючи “серйозними наслідками”. Проте, Румунська ПЦ не збирається відступати, вважаючи, що підтримує прагнення румунського населення Молдови.

Ця ситуація відображає складні геополітичні процеси в регіоні. Молдова опинилася між Росією та Заходом, а боротьба за вплив на країну ведеться, зокрема, і в релігійній сфері.

Наразі невідомо, як розвиватимуться події та які будуть довгострокові наслідки цього міжцерковного конфлікту.

df.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.