Активісти провели у Києві мистецьку акцію “Дари Волхвів” і на наступний день у Москві помер скандальний антиукраїнський діяч РПЦ Всеволод Чаплін. Тим часом священники московського патріархату продовжують замість служіння Богу, виконувати завдання російських спецслужб. ІnformNapalm підготував огляд останніх подій, пов’язаних із релігією та гібридною війною РФ проти України. 

25 січня 2020 українські активісти і художники провели в Києві біля монастирського комплексу Києво-Печерська лавра мистецьку акцію “Дари Волхвів” на згадку про підступну спецоперацію російських спецслужб в січні 2014 року, яка передувала захопленню Криму і початку війни на Донбасі. Мова іде про спецоперацію, в ході якої російський олігарх Костянтин Малофєєв завозив в Україну афонську святиню “Дари волхвів”, а під прикриттям цих паломницьких релігійних заходів полковник ФСБ РФ Ігор Гіркін особисто реалізовував активізацію через церкви Московського патріархату російської агентури в Україні.

На згадку про те, як протягом всієї війни російські спецслужби майстерно використовують філіали російської православної церкви в Україні, активісти також намалювали та вивісили на одній із зовнішніх стін монастирського комплексу Києво-Печерської лаври картину, на якій зображений  патріарх Московський Кирило (в миру Володимир Гундяєв) поряд із російським полковником ФСБ Ігором Гіркіним.

Російська спецоперація «Дари Волхвів» стала своєрідним «троянським конем» і була реалізована за місяць до активізації операції захоплення Криму російськими військами. Детальніше про спецоперацію «Дари волхвів» можна прочитати тут.

Смерть протоієрея РПЦ Всеволода Чапліна

Цікавий збіг, що на наступний день після акції активістів, 26 січня 2020, у Москві біля церкви  помер скандальновідомий протоієрей РПЦ Всеволод Чаплін.  Він запам’ятався агресивними висловлюваннями на політичні та соціально-громадські теми, часто робив заяви проти українців, погрожував Україні знищенням, закликав до окупації нових областей України.

Російська преса часто брала коментарі та інтерв’ю у нього та цитувала його гучні оціночні судження про ситуацію у світі, внаслідок чого Чаплін отримав певну популярність.
Він також негативно висловлювався про автокефальну церкву і Томос в Україні. Чаплін помер при доволі дивних обставинах, йому був лише 51 рік. Не виключено, що його смерть була санкціонована з Кремля, бо останні декілька років він, як і згаданий вище Ігор Гіркін, активно критикував президента РФ Володимира Путіна, називаючи його на мітингах «зрадником Росії та Новоросії». У пресі навіть писали, що Чаплін “готував Чорну Революцію”.

FrolovLeaks

У 2016 році на сайті міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm були опубліковані 8 частин історії з аналітичним описом листувань начальника відділу Інституту країн СНД, лідера «Асоціації православних експертів» і прес-секретаря «Союзу православних громадян» Кирила Фролова, який в тому числі активно листувався із Всеволодом Чапліним щодо практичних кроків та інтриг для вирішення українського питання. Ці бесіди вони вели задовго до початку війни на Донбасі. Вказані листування були опубліковані завдяки хактивістам Ukrainian Cyber Alliance і стали відомі як зливи FrolovLeaks.

Цікаво, що після того, як Всеволод Чаплін і Кирило Фролов виявили, що їхні листування були розкриті, Чаплін особисто написав у себе в Facebook: «Цей leak вважаю скоріше позитивною подією. Всі нормальні люди виглядають в ньому так, що ні за що не соромно. ))»

Тобто для російського церковного діяча російської православної церкви тисячі вбитих та поранених людей на Донбасі, сотні тисяч скалічених доль, два мільйони біженців не стали трагедією і він вважав правильними свої зусилля по підготовці війни в Україні, використовуючи свій церковно-політичний вплив.

Священники московського патріархату в Україні продовжують виконувати завдання російських спецслужб?

Тим часом наприкінці січня 2020 в Україні відбувся черговий скандал навколо священника московського патріархату. ЗМІ стало відомо, що до президента України Володимира Зеленського звернулася мати загиблого захисника Донецького аеропорту після того, як місцевий священик УПЦ МП спаплюжив пам’ять її загиблого сина. Про це жінка розповіла під час вшанування «кіборгів» на 5-ту річницю подій у ДАП.

Як зазначає видання Inforesist з посиланням на “Армія Inform“, мати загиблого «кіборга» Дениса Поповича розповіла, що на день народження сина з чоловіком і онуками прийшла замовити службу по захиснику Вітчизни. Однак почула від місцевого священника потік образ. Зокрема, священник назвав загиблого військовослужбовця-героя «братовбивцею».

Священнослужителя не збентежив навіть той факт, що мати убитого бійця ЗСУ багато років співала в цій церкві, не звертаючи уваги на різницю патріархатів. Вважала, що головне – віра в Бога, а церква – лише місце для духовної наснаги. Однак, побачивши, що для цього священика її сім’я стала ворогами через те, що син захищав Україну, жінка замовила панахиду в сусідньому селі в іншого священика. Між тим, цькування її родини з боку представника МП триває вже півроку.

Загиблий “кіборг” Денис Попович – гранатометник 40-ї бригади тактичної авіації зведеного загону ЗС ВСУ “Дика качка”. 22 січня 2015 року він обороняв опорний пункт “Зеніт”, де і був убитий. У чоловіка залишилися двоє маленьких синів.

informnapalm.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.