Спецпрокурор США офіційно звинуватив у наданні брехливих свідчень колишнього інформатора ФБР, який стверджував, що українська фірма Burisma виплатила по 5 мільйонів доларів Джо Байдену і його сину Хантеру Байдену. Цим інформатором виявився росіянин.

43-річного бізнесмена Олександра Смірнова арештували в четвер в аеропорту Лас-Вегаса після повернення в США з-за кордону.

Спецпрокурор Девід Вайс, який вів розслідування щодо сина Джо Байдена, заявив, що Смірнов обмовив Байдена, тому що той не подобався йому як політик.

Олександр Смірнов під час слідства у справі Хантера Байдена в 2020 році стверджував, що члени керівництва енергетичної компанії Burisma в 2015 і 2016 році казали йому, що найняли сина Байдена, щоб, користуючись іменем його батька, захищати компанію від різних юридичних проблем в США, і що Burisma заплатила Джо і Хантеру Байденам по 5 мільйонів доларів за це “вирішення проблем”.

Джо Байден в ті роки був віцепрезидентом при Обамі. Хантер Байден входив у раду директорів Burisma в 2014-2019 роках.

За даними спецпрокурора Вайса, насправді Смірнов зустрічався з представниками Burisma не в 2015-2016 роках, а тільки в 2017-му, коли Джо Байден уже не був віцепрезидентом.

У заяві прокурора йдеться про те, що в своїх свідченнях Смірнов придумав обвинувачення у хабарі, відчуваючи неприязнь до Байдена як кандидата в президенти.

Якщо суд погодиться з прокуратурою, Смірнову загрожує до 25 років тюрми.

Дональд Трамп без доказів стверджував, що Байден незаконно допомагав бізнесу свого сина в Україні, і республіканці в Конгресі почали офіційне парламентське розслідування з цього приводу, опираючись в тому числі на свідчення Смірнова.

Хантер Байден наприкінці лютого в рамках цього розслідування постане перед наглядовим комітетом Палати представників. Він відкидає обвинувачення.

У 2019 році Палата представників оголосила імпічмент уже Трампу, обвинувативши його в тому, що він пробував домогтися від українського керівництва компромату на Байденів. Сенат, де тоді більшість була у республіканців, імпічмент не затвердив.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.