Рада національної безпеки й оборони України включила політика Віктора Межведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список. Про заявив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу, передає “Українська правда” та “OBOZREVATEL”.

Загалом санкції запроваджено до 8 осіб і 19 компаній.

“Щойно завершилося засідання РНБО, на якому ухвалили рішення про відповідні санкції щодо пана Медведчука, Оксани Марченко і ще декількох людей, пов’язаних з холдингом Медведчука”, – сказав глава МВС Арсен Аваков.

Зі свого боку секретар РНБО Олексій Данилов уточнив, що санкції стосуються 19 юридичних та 8 фізичних осіб. Серед них дружина Медведчука Оксана Марченко,

Повний список фізосіб:

  • Костянтин Вацковський (громадянин РФ),
  • Віталій Донченко (громадянин РФ),
  • Наталя Лавренюк (громадянка України),
  • Сергій Лісогор (громадянин РФ),
  • Оксана Марченко (громадянка України),
  • Олександр Маслюк (громадянин РФ),
  • Віктор Медведчук (громадянин України),
  • Михайло Попов (громадянин РФ).

Також під санкції потрапили компанії, зареєстровані на території РФ, у Молдові та інших країнах.

Санкції накладено і на компанії, що володіли 5 літаками, які здійснювали прямі польоти з Києва на Москву, І на літаки, і на їхніх власників, і на компанії, які обслуговували ці літаки.

Данілов уточнив, що “санкції вводяться на все майно, яке є у пана Медведчука”.

На запитання про долю телеканалу “1+1”, частиною якого володіє Марченко, секретар РНБО сказав, що канал буде далі працювати, але тією частиною майна неможливо буде користуватися.

Данілов пояснив: санкції застосовано, бо Служба безпеки веде кримінальне провадження за ст. 258 ч. 5 щодо фінансування тероризму.

Радбез також розглядав питання про нафтопродуктопровід “Самара – Західний напрямок” протяжністю 1433 км, який “із невідомих причин” і “за сумнівної процедури” перейшов із держвласності в руки двох власників, афілійованих із двома громадянами України.

Йдеться і про “ПрикарпатЗахідтранс”.

РНБО доручило повернути нафтопродуктопровід у держвласність.

stopcor.org

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.