Українські та зарубіжні аналітики відкидають пропозицію президента Росії Володимира Путіна від 31 січня про створення «демілітаризованої зони» в Україні як нещиру.

Наприклад, речник Державного департаменту США Меттью Міллер заявив, що було б «дещо важко» мати демілітаризовану зону в Україні, коли російські сили продовжують діяти в Україні, і що Путін знову і знову дав зрозуміти, що він не відмовився від своїх максималістських цілей в Україні – це захоплення та підкорення України, повна капітуляція України та Заходу.

Міллер заявив, що якщо Росія «справді хоче проявити інтерес» до демілітаризованої зони в Україні, вона повинна почати з демілітаризації територій окупованої України, де зараз знаходяться російські окупаційні сили.

 Довідка «Громади»

Путін підкреслив ідею «демілітаризованої» або «буферної зони» та заявив, що найважливіша мета російських військ на всьому театрі полягає в просуненні лінії фронту вглиб України, щоб вивести російську територію – включно з окупованою Україною – за межі території у діапазоні українських фронтових артилерійських систем і західних систем дальньої дії.

– Це кумедно, але ні для кого не є таємницею, що російські пропагандисти й адміністрація російського президента ретельно моніторять коментарі українських військових експертів, які вже досить довго говорять про необхідність створення широкої демілітаризованої зони з російського боку кордону, – усміхається наш військовий експерт Федір Дорошенко. – Думаю, на стіл у Кремлі лягають доповідні, і Путін не може вигадати нічого іншого, як просто змавп’янити українські плани і видати їх за “геніальні” власні.

Коментуючи для “Громади” тему постійних обстрілів Харкова з Бєлгорода, я озвучив свою думку про створення на кордоні з Росією буферної демілітаризованої зони саме з їхнього боку для забезпечення майбутньої безпеки України на покоління вперед. 

Для цього нам потрібна далекобійна зброя, якою можна зупинити логістику супротивника на глибині 500 кілометрів, тоді він не зможе виконувати бойові дії ні наступальні, ні оборонні.

Саме така відстань – 500 кілометрів – є в тактико-технічних даних майже всіх далекобійних засобів ураження. Також така відстань дає можливість армії, що обороняється, ліквідувати шляхи підвезення бойової техніки та амуніції війська противника.

Можливість захистити територію України та забезпечити нашу перемогу – це додаткові системи протиракетної оборони, розширення їхнього парку та далекобійні ракети, дрони чи спільні інвестиції з партнерами у їхнє виробництво, щоб паритету з далекобійності було досягнуто.

Експерт впевнений, що ці завдання будуть стратегічними для України у 2024 році.

У демілітаризованій зоні заборонено було б розміщення військових частин, важкої техніки, авіації, складів боєприпасів і ПММ. Тільки присутність органів правопорядку і прикордонних військ на легкоброньованому транспорті.

Досягнення цієї зони можливе під час мирних переговорів про капітуляцію Москви.

Після капітуляції Кремля на кордоні з РФ у перспективі необхідно буде створити ешелоновані рубежі вогневого ураження. Фактично, використовуючи ці засоби, можливе створення кількох рубежів ураження цілей, починаючи з глибини до 50 км. У перспективі ця зона може покриватися тактичними ракетами 300/500 км.

Ми ж бачимо, що відбувається: щодня обстрілюється територія України, гинуть люди, руйнуються мирні міста.  Але щойно ЗСУ завдає ударів по стратегічних і військових об’єктах у РФ (що в умовах війни є для нас законними цілями), Кремль звинувачує нас у “тероризмі”. Вони скликають Раду Безпеки ООН і намагаються просувати свій порядок денний. У цьому вся їхня брехлива сутність.

Якщо президент РФ виправдовує свою агресію і захоплення українських територій нібито “необхідністю створення демілітаризованої зони вглиб України”, то, як зауважив військовий експерт Федір Дорошенко, для створення такої буферної зони в РФ Україні навіть не потрібно буде заходити на територію Росії. Контроль її може здійснюватися дистанційно, з урахуванням можливостей кожного артилерійського ешелону, ближнього, середнього і дальнього.

На жаль, зазначає експерт, достатньої кількості одиниць артилерійських систем для повного закриття кордону з Росією поки що немає.

Крім того, як ми знаємо, відсутня згода наших партнерів у питанні нанесення ударів по території Росії західним озброєнням.

З досьє “Громади”

Чинні демілітаризовані зони у світі:

  • Зона між північним Марокко та іспанськими територіями Сеута і Мелілья (Африка).
  • Уся зона Антарктики (60 південна паралель).
  • Демілітаризована зона між Північною і Південною Кореєю, з 1953 року.
  • Кордон Камбоджі й Таїланду.
  • Кордон Кувейту та Іраку.
  • Зона на Голанських висотах.
  • Синайський півострів Єгипту.
  • Зелёная линия ООН на острове Кипр
  • Аландские острова — демилитаризованная территория Финляндии, с 1856 года.

gromada.group

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *