Мовний омбудсмен Тарас Кремінь висловився про застосування української мови у сфері освіти: каже, що до учнів-переселенців варто ставитися з особливою увагою, а от учителі мають спілкуватись у школі лише державною мовою (і не тільки під час уроків).

Про це він сказав в інтерв’ю «Освіторія Медіа».

«Звісно, з особливою увагою треба ставитися до дітей, які стали вимушеними переселенцями. Якщо батьки спілкуються недержавною вдома, дитині може бути складно в школі, до того ж кожен регіон має свої діалектизми. Тому маємо пильнувати, щоб не допускати цькування на мовному ґрунті», — наголосив Кремінь.

Він розповів, що Міністерство освіти і науки дало йому роз’яснення, що слід розуміти під «мовою освітнього процесу»: і уроки, і перерви, і розмови в їдальні, під час гуртків, занять спортом, проведення виховних годин та батьківських зборів — усе це є навчальним процесом і, відповідно, має відбуватися українською мовою.

«Освітній процес триває не лише на уроках, тому вчителі у школі мають спілкуватися державною мовою, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють удома. Як учитель з величезним стажем можу сказати, що школа є архітектором нашого майбутнього. Тому заклади освіти — не місце для подвійних стандартів чи будь-яких мовних спекуляцій», — додав Кремінь.

Мовний омбудсмен порекомендував батькам, які помічають порушення мовного закону у школі, спершу звертатися безпосередньо до вчителя, класного керівника, завуча чи директора школи. Якщо педагог та адміністрація школи й далі порушують мовне законодавство, Кремінь закликає звертатися до нього.

Маркіян Климковецький. hromadske.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *