Аналітичний центр “Європейські цінності” (Прага) оприлюднив “Празьку декларацію” – заклик до Західних лідерів, у якому викладено 7 кроків, які, на думку упорядників, повинні бути реалізовані, щоб зупинити агресію Росії. Декларацію підписали “понад 65 європейських та американських безпекових експертів та парламентарів із 21-ї країни”. Серед підписантів – віце-президент Європарламенту, колишній президент “Радіо Свобода”, лідери провідних аналітичних центрів.

“Попри усі ворожі дії Москви, відповідь західних демократичних країн здебільшого була обмеженою та слабкою. Щоб виправдати замирення Москви, було представлено багато відмовок, як от нібито необхідність співпрацювати з Росією у протидії тероризму, попри всі докази, які суперечать самій ймовірності ефективної взаємодії з Москвою. Ми також спостерігаємо спроби поставити збереження доброзичливих стосунків з Росією вище за тисячі вбитих та безпеку наших країн”, – йдеться у декларації.

Автори переконані, що жертвами агресії Москви – за допомогою комбінації шпіонажу, корупції, організованої злочинності та дезінформації – є “більшість країн” Заходу.

У відповідь декларація пропонує 7 кроків:

  1. Політичні лідери мають визнати загрозу;

“Якщо Москва не зупиниться, додаткові санкції треба націлити проти членів родин та найближчого кола лідерів Росії, щоб примусити їх припинити їх дії”, – йдеться у документі.

  1. Розслідувати та викрити ворожу діяльність у національному контексті;

“Національні парламенти мають сформувати слідчі групи, щоб зібрати та обговорити докази впливу Москви та її дезінформації”.

  1. Вивчити, чого вдалося досягнути Росії;
  2. Посилити East STRATCOM Task Force – спеціальну групу в адміністрації ЄС, яка займається протидією дезінформації;

Документ закликає втричі збільшити склад даної установи.

  1. Дати агресору відсіч у політичній площині;

“Лідери Росії мають почути від європейських законодавців заклик припинити підривну діяльність проти країн Заходу”.

  1. Створити робочу групу за участі однодумців-членів ЄС та НАТО;

“Країни, які занепокоєні агресією Росії, повинні створити механізми, наприклад, робочі групи, щоб розпочати говорити про реальні спільні дії, такі як координація політичних заяв”, – відзначає Декларація.

  1. Освічувати ширше коло урядовців за межами експертних кіл.

“Поглиблена підготовка та брифінги для неекспертів у західних урядах та політичних установах дуже необхідні. Уряди країн Центральної та Східної Європи та громадянські організації повинні активно ділитись уроками, отриманими на основі протидії ворожому впливу Москви, із союзниками у Західній Європі та США”, – відзначає документ.

Голос Америки

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.