Демонтовані монументи передадуть до музеїв.

У Полтаві вранці 27 липня комунальники демонтували пам’ятники російському поету Олександру Пушкіну та радянському генералу Миколі Ватутіну.

Про це секретар Полтавської міськради Андрій Карпов повідомив у Мережі, опублікувавши фото і відео.

На кадрах демонтажу полтавських пам’ятників Пушкіну та Ватутіну зафіксовано, як комунальники за допомогою спецтехніки прибирають монументи з вулиць, обережно вантажать їх на автомобільну техніку та фиіксують тросами.

Так, близько 6:00 першим демонтували пам’ятник Ватутіну, а за годину розпочався демонтаж пам’ятника Пушкіну.

Зауважимо, рішення про демонтаж пам’ятників було ухвалене виконкомом Полтавської міськради 24 липня. У місті також планують демонтувати пам’ятник радянському військовому Олексію Зигіну.

Раніше заступник мера Полтави Валерій Пархоменко інформував, що пам’ятник Ватутіну можуть передати до музею “Парк радянського періоду” на Сумщині, а пам’ятник Пушкіну – до Полтавського краєзнавчого музею.

Нагадаємо, наприкінці червня у київському парку Слави на Печерську невідомі облили червоною фарбою погруддя радянським партизанам Сидору Ковпаку та Олексію Федорову.

Водночас на Львівщині нещодавно спалахнув скандал з демонтажем радянських пам’ятників: у кількох населених пунктах їх “сховали” та вимагали не зносити.

Ірина Лаб`як. tsn.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.