Спроби спотворити історію, як це робить Кремль, в тому числі за допомогою пропагандистської статті Путіна про Україну, “приречені на поразку, оскільки не спираються на правду”. Про це Польському радіо заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцин Пшидач.

Чиновник нагадав, що “суперечка пам’яті” між народами центральної/східної Європи та Росією нікуди не зникла.

“Прикладом цього послужила негайна реакція Володимира Путіна, який у своїй статті відразу після нашої декларації прагнув показати, що українці насправді – росіяни чи малороси, як хочуть представити це сьогоднішні ідеологи Москви”, – зазначив він.

Заступник голови МЗС Польщі нагадав, що “останні 200 років всі ці країни й народи перебували під російською окупацією”, причому Москва при СРСР також “намагалася показувати окремість народів східної Європи від культури західної Європи та встановлювати переваги для російської культури”.

“Я вже не буду згадувати про ідею панславізму, але навіть сьогодні вона ще десь пробивається в московському мисленні”, – додав він.

За словами Пшидача, Литва у 90-і роки та Україна “в період попередніх урядів намагалися базувати свою політику на окремій національної ідентичності”.

“Думаю, зараз вони вже на дещо іншому етапі; зміцнивши своє переконання про окремість, вони можуть собі дозволити звернутися до історії, яка нас об’єднує без ресентіментів, іноді антипольських, які десь в 90-х роках існували в Литві, а у 2000-х – в Україні”, – сказав він.

Зараз, вважає заступник голови МЗС Польщі, Україна й Литва “заново відкривають величезний потенціал, який міститься в нашій спільній історії: історії толерантності, співпраці, демократії. Сьогодні ми можемо разом будувати наше майбутнє”.

Евгений Пилипенко. news.liga.net

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.