Предстоятель Російської Православної Церкви Кирил заборонив архиєреям відспівування екс-спікера РПЦ протоєрея Всеволода Чапліна. Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній головний редактор “Журнала Московской Патриархии” Сергій Чапнін, повідомляє видання Гордон.

“Те, що Патріарх Кирило не приїхав навіть попрощатися зі своїм найближчим помічником, який довгі роки виправляв його косяки і придумував за нього все, що тільки можна придумати, свідчить про Патріарха дуже красномовно: він людина релігійна, але не християнин. Прощати не вміє, не хоче примиритися. А якщо до цього додати ще й те, що Патріарх не захотів ніяк допомогти з похороном і заборонив своїм вікаріям навіть з’являтися на відспівуванні отця Всеволода (на свій страх і ризик деякі архиєреї приїжджали напередодні й служили біля труни короткі літії), то до сказаного вище доведеться додати: Патріарх Кирило – людина безсердечна і злопам’ятна”, – написав Чапнін.

На відсутність високопоставлених церковників на службі звернуло також увагу видання “Ахилла”.

“У відспівуванні брало участь безліч духовенства, але немає жодного архиєрея”, – ідеться в повідомленні.

Чаплін був знайомий із Кирилом із юності, той висвятив його на священника 1992 року, довгі роки Чаплін був заступником Кирила у відділі зовнішніх церковних зв’язків і спічрайтером. Його зняли з цієї посади рішенням Синоду 24 грудня 2015 року. Сам Чаплін пояснював свою відставку розбіжностями з Патріархом Кирилом.

Протоєрей Всеволод Чаплін помер 26 січня.

risu.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *