Американський адвокат Маркус Коен, який за 70 тисяч доларів найняв лобістів з компанії Signal Group Consulting LLC для підвищення іміджу Володимира Зеленського у США, стверджує, що робив це «з власної волі» і сплатив усю суму зі свого гаманця.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Це була моя власна ініціатива… і я зробив це з радістю», — сказав Коен. Водночас адвокат не уточнив, як йому вдалося заробити таку суму для оплати послуг лобістів.

Коен стверджує, що звернувся до лобістів після короткої особистої зустрічі з Зеленським у Києві під час його президентської кампанії. Він також заявив, що під час зустрічі з Зеленським не порушував питання лобістської кампанії і більше зустрічей з ним не мав. Натомість він згодом зблизився з Іваном Бакановим, який нині виконує обов’язки голови СБУ, а до обрання Зеленського президентом був головою його передвиборчої кампанії. Сам Баканов відмовився коментувати цю заяву.

Зі свого боку Зеленський у коментарі журналістам не заперечував зустрічі з Коеном, але заявив, що не пам’ятає саме тієї, про яку говорив американець. Він вкотре наголосив, що не просив, щоб Коен чи хтось інший лобіював його, і не платив за це. 

Співробітники Signal Group Consulting LLC підтвердили «Радіо Свобода», що Коен і Баканов разом перебували у Вашингтоні навесні 2019 року. Разом із ними туди їздив і економічний радник Олег Дубина, голова правління «Нафтогазу України» у 2007–2010 роках.

Згідно з документами Signal Group Consulting, контракт був підписаний 3 квітня 2019 року й офіційно завершився 21 травня 2019 року. Сторонами у контракті вказані Signal Group Consulting, LLC і «Володимир Зеленський — «Слуга народу», за посередництва Маркуса Коена».

Нагадаємо, нещодавно Signal Group Consulting, LLC опублікувала звіт про роботу, яку вона виконала на користь Володимира Зеленського у Вашингтоні між першим і другим туром президентських виборів в Україні. Тоді команда Зеленського категорично заперечувала існування такого контракту.

Вікторія Бега. hromadske.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *