Орбан заявив, що війну Росії проти України необхідно “локалізувати й ізолювати”, а також виступив за перемир’я.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що у разі вступу України до Європейського Союзу Київ отримає гроші, які зараз отримує Будапешт та інші столиці Центральної Європи. Про це він повідомив в інтерв’ю на каналі TV2, цитує його Index.

Щодо війни в Україні політик сказав, що вона має бути “локалізована й ізольована”.

“Угорщина – це єдина країна в Європі, яка від початку заявляє, що в Україні є необхідність припинення вогню”, – підкреслив угорський прем’єр.

  • Орбан неодноразово заявляв, що офіційний Будапешт виступає проти старту переговорів щодо вступу України до блоку. Згідно зі статутом ЄС, це рішення може бути ухвалене лише повним консенсусом усіх країн-членів, тому європейські й українські чиновники намагалися переконати Орбана не голосувати проти.
  • Ще вранці 14 грудня Орбан обіцяв, що Угорщина заблокує переговори, однак увечері Європейська рада, попри позицію Угорщини, дала “зелене світло” переговорам про вступ України й Молдови до ЄС.
  • 15 грудня політичний радник прем’єр-міністра Угорщини Балаш Орбан погрожував Європейському Союзу подальшим шантажем з боку Будапешта в контексті вступу України до ЄС.

Дмитро Гриниченко. news.liga.net

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.