Політизоване бачення карантину показує відношення між центром і місцевою владою і в контексті карантину, і децентралізації: хто і що має вирішувати, тому це впливає на вибори. Таку думку висловив політолог Олексій Якубін на телеканалі 112.Україна.

«Це і стало одним із стимулів до об’єднання місцевого самоврядування у партію «Пропозиція», яка виникла після того як почались всі ці дискусії щодо децентралізації і чи має центральна влада вирішувати за місцевих мешканців», – говорить він.

Олексій Якубін наголосив, що для центральної влади, в даному випадку в контексті карантину, ключове – це інформаційний інструмент, який вона має використовувати.

«Другий нюанс: центральна влада має від себе робити все, що можливо, щоб забезпечити, в першу чергу, різними матеріальними засобами громадян і їх доступності до цих засобів», – додає політолог.

Також Якубін зазначив, що питання скасування місцевих виборів через карантин не є ні політично, ні юридично можливим.

«Місцеві вибори мають відбутися, по-перше, відповідно до Конституції, по-друге, карантин не може бути підставою для відміни місцевих виборів. Це можна зробити тільки рішенням Верховної Ради в контексті надзвичайного стану», – зазначив Якубін.

Політолог вважає, що підстав для такого рішення наразі немає, проте чим ближче до місцевих виборів, тим частіше ця тема буде активізовуватись.

experts.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.