Якщо проводити паралелі між екзит-полами, то спочатку перші екзит-поли до тих, які оприлюднив Савік Шустер, багатьом пророкували перші тури. Однак сірі технології, які застосовували другі-треті кандидати у своїх намаганнях прорватись до перемоги, призвели до других турів виборів, і на цьому їхня гра не закінчилась. Про це розповіла політологиня Олександра Решмеділова на телеканалі НАШ.

“По великих містах був названий Харків, Дніпро — в один тур, Вінниця, частина з них вже була готова до перемоги. І ось тут почалася гра не так між діючими мерами, які розраховували на перемогу одразу, як з тими, хто виходить як другий кандидат”, – говорить вона.

Тому, за словами Решмеділової, конфігурація другого туру залишилася цікавою.

“У Києві, за попередніми результатами екзит-полів було зрозуміло, що це Попов, сумнівів вже не було, а от у великих містах, де різниця між другим і третім кандидатом є дуже незначною — ось там є спокуса видозмінювати результати”, – вважає Решмеділова.

Як приклад цьому вона наводить таку ситуацію у місті Дніпро.

“По тому ж Дніпру, якщо ми бачимо зараз діючу конфігурацію — Філатов-Краснов, то ми розуміємо, що якщо в другого кандидата є неоднозначна репутація і умовно є фіксації сірих чи чорних технологій по різних “сітках”, “каруселях” тощо, то там якраз треба встановити ці результати. Бо на цьому тижні другий тур в Одесі, а через два тижні — перегони другого туру в Дніпрі”, — пояснює політологиня.

Решмеділова переконана, що потрібно встановити результати і притягнути до відповідальності порушників.

“І ось питання: чи буде встановлено і притягнуто до відповідальності тих, кому приписують зараз чи фіксують порушення, і чи зможемо ми побачити конфігурації других турів. У Маріуполі, наприклад, пропонували публічний перерахунок голосів під камери… Тобто можуть бути зовсім різні ситуації, коли одразу і не видно за результатами екзит-полів як буде складатись ось цей політичний пасьянс”, – каже Решмеділова.

experts.org.ua

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.