Міхеіл Саакашвілі на посаді віце-прем’єр-міністра з питань реформ, буде займатися реформуванням економічного сектору та міжнародних відносин. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політолог Наталія Білоус.

На думку експерта, призначення Саакашвілі віце-прем’єр-міністром з питань реформ – досить суперечливе рішенням, адже в Україні досить неоднозначне ставлення до його персони. Аналітик не виключила, що екс-президент Грузії на такій посаді може зіграти роль «громовідводу» для позбавлення Володимира Зеленського негативного рейтингу в соціумі. За її словами, таким чином суспільство спробують переконати в тому, що серед знайомих президента є професіонали з досвідом в особі «запального грузина».

«Зеленський і його команда намагаються зберегти високі рейтинги до місцевих виборів, тому будуть запрошувати в українську політику відомих діячів та вживати усіх можливих заходів, аби залишитися лідерами на вітчизняній політичній арені. До того ж, інформаційний шум довкола призначення Саакашвілі – це спроба відволікти увагу громадян від нескінченного карантину, пожеж у Чорнобильській зоні, продажу землі та інших соціальних проблем. З огляду на це, виникає інше питання: якщо оточення Зеленського так прагнуло залучитися підтримкою Саакашвілі, то чому цього не зробили раніше, а лише зараз, під час карантину? Це свідчить про нелогічний характер багатьох рішень нинішньої влади»

Політолог вважає, що Міхеіл Саакашвілі в уряді займатиметься реформуванням економічного сектору та міжнародних відносин. Водночас, на думку експерта, Києву зараз важливо знайти вигоду для себе від політиків такого рівня, оскільки Грузія вже погрожує Україні дипломатичною війною у разі призначення Саакашвілі на посаду віце-прем’єра.

Наталія Білоус також не прогнозує серйозних конфліктів Міхеіла Саакашвілі й Арсена Авакова. Вона зазначила, що екс-президент Грузії, скоріш за все, не буде займатися правоохоронною сферою, тому конкуренції за сфери впливу з главою МВС, очікувати не слід.

Нагадаємо, фракція «Слуга народу» планує висунути кандидатуру колишнього президента Грузії та екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі на пост віце-прем’єра з питань реформ в уряді Дениса Шмигаля. Під час зустрічі кандидата з фракцією, він озвучив майбутні пріоритети своєї діяльності у разі призначення на посаду.

Міхеіл Саакашвілі був президентом Грузії з 2004 по 2013 рік (два терміни поспіль). У лютому 2015 року він був призначений радником президента України Петра Порошенка. У травні того ж року, Порошенко підписав указ про надання Саакашвілі українського громадянства як «особи, надання якій громадянства України становить державний інтерес».

Однак у липні 2017 року Порошенко скасував українське громадянство Саакашвілі через неправдиві дані в анкеті: у документах було вказано, що політик не перебуває під слідством в Україні або за її межами, хоча в Грузії він був заочно арештований.

10 вересня 2017 року Саакашвілі прорвався на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонний контроль через позбавлення громадянства. Пізніше суд визнав його винним у незаконному перетині кордону.

12 лютого 2018 року силовики затримали політика в одному з ресторанів Києва і депортували до Польщі за процедурою реадмісії. Екс-губернатор Одеси подав до суду на Держміграційну службу, Держприкордонслужбу та МВС України, але програв усі справи.

У травні 2019 року Міхеіл Саакашвілі звернувся до нової української влади з проханням повернути йому громадянство України. Новообраний президент Володимир Зеленський виконав його прохання.

19 листопада 2019 року Верховний Суд України визнав законними дії влади щодо реадмісії Саакашвілі в Польщу.

На початку лютого 2020 року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в перевищенні влади і службових повноважень колишнім керівникам підрозділів Державної прикордонної служби. За версією слідства, у лютому 2018 року прикордонники організували незаконне затримання Міхеіла Саакашвілі і його переміщення до Польщі.

Валерій Савицький. ua.news

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *