Нинішній корупційний скандал довкола заступника секретаря РНБО Олега Гладковського є класичною передвиборчою технологією, а президенту Петру Порошенку найближчим часом не буде оголошено імпічмент. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.Newsрозповіла політичний експерт Наталія Білоус.

На думку політолога, нинішній та інші подібні корупційні скандали можуть нашкодити іміджу України на міжнародній арені. За її словами, в очах західних партнерів, наша країна вчергове постає як безвідповідальна держава, в якій не відбуваються реформи і яка лише прикривається деклараціями про перетворення.

Експерт також назвала нинішню президентську передвиборчу кампанію найбільш брудною за всі роки Незалежності, оскільки в ній використовується велика кількість різноманітних технологій з дискредитації політичних опонентів. Одним з елементів цієї кампанії, експерт вважає корупційний скандал, що спалахнув довкола сина заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського.

«З одного боку, чинна влада робить усе, аби в незаконний спосіб довше протриматися при керівництві державою. Для цього використовується традиційний адміністративний ресурс, зокрема, контроль за «правильним» підрахунком голосів на виборчих дільницях за кордоном. З іншого боку, опоненти влади намагаються використовувати різноманітні «вброси» для підвищення свого передвиборчого рейтингу. Одним з них є нинішній скандал довкола Ігоря Гладковського. Розкрадання в оборонній сфері існують усі 27 років Незалежності, однак говорити про них чомусь почали лише зараз. Тож ця тема «гулятиме» до 31 березня, плюс, у ЗМІ трапиться ще не один «злив» компрометуючої інформації як проти оточення чинного президента, так і проти головних його конкурентів на посаду глави держави. Завершиться усе традиційними кадровими «чистками» й відставками винних корупціонерів»

Заяву Юлії Тимошенко про початок імпічменту президента Петра Порошенка у відповідь на скандал за участю Гладковського, експерт вважає застарілою передвиборчою технологією і не прогнозує практичної реалізації цієї процедури до президентських виборів.

«Тема імпічменту вже неодноразово порушувалася в минулому. Свіжа заява Тимошенко є виявом її протистояння з Порошенком, оскільки вони можуть удвох змагатися в другому турі перегонів. Насправді це емоційна заява. Імпічмент – досить складна процедура. Для його оголошення потрібні конституційні 300 голосів у Верховній Раді, а їх наразі немає. Тому оголошення імпічменту до 31 березня не відбудеться, це лише прагнення Тимошенко підвищити свій рейтинг. При новому президенті й парламенті до цієї теми можуть повернутися, але навряд чи це механізм буде застосований на практиці. Взагалі, балачки про імпічмент схожі на задавнені дискусії про зняття недоторканності з народних депутатів. Це порожні декларації, адже навряд чи якийсь президент України чи депутати будь-якого іншого скликання Верховної Ради погодяться, аби їх у чомусь обмежували. І навряд чи Юлія Тимошенко, в разі перемоги на виборах, буде зацікавлена, аби імпічмент застосували проти неї»

— Наталія Білоус, політичний експерт

Крім того, Наталія Білоус не виключила, що Петро Порошенко може програти нинішні президентські вибори, оскільки «навіть ті виборці, які у 2014 році підтримували його на 100%, зараз сумніваються в його кандидатурі, навіть попри усі різноманітні «подарунки», які він їм робить».

Нагадаємо, 25 лютого журналісти Bihus.info оприлюднили результати розслідування про причетність сина заступника секретаря РНБО Олега Гладковського до постачання контрабандних російських деталей на українські оборонні підприємства за завищеною ціною та розкрадань в оборонній сфері на сотні мільйонів гривень. В «Укроборонпромі» начебто знали про схеми, а контракти узгоджувались за допомогою зв’язків Олега Гладковського в РНБО.

Наведені журналістами факти Ігор Гладковський назвав безпідставними та готує позов до суду, а його батько Олег Гладковський призупинив свої повноваження в РНБО на час проведення розслідування.

Тим часом лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила про початок процедури імпічменту президента Порошенка через виявлені корупційні зловживання в оборонній сфері. Втім, керівництво Верховної Ради анулювало бланки для збору підписів народних депутатів на підтримку імпічменту глави держави.

Валерій Савицький

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.