Затримання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського свідчить про намагання влади створити ілюзію боротьби з корупціонерами і стримати падіння рейтингу президента Зеленського.

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політолог Наталія Білоус.

Експерт нагадала, що за даними останніх соціологічних досліджень, рейтинг Володимира Зеленського знизився з 73% до 66%. На її думку, це свідчить про те, що виборці, які голосували за нього, як за позасистемного кандидата і «спасителя від демонів» хочуть, аби він «здійснив якесь диво», а показові затримання свідчать про застосування технології «хліба і видовищ».

«Більшість корупційних справ, які пов’язані з ТОП-чиновниками, мають політичні складові. Слід пам’ятати, що в Україні бізнес і політика – це невід’ємне ціле. Це неправильно, бо породжує корупцію й унеможливлює покарання. На жаль, поки що ми бачимо шоу, коли корупціонери тікають з країни, прикриваючись відмовками про відвідування іноземних заходів заради підвищення міжнародного іміджу України і залучення інвесторів. Доти, доки не відбудеться реального покарання, оголошення реальних вироків порушникам, усі ці розмови будуть виключно популізмом»

Політолог також сумнівається, що усі злочинці і ставленики колишньої влади будуть справедливо покарані й засуджені, а затримання вважає лише імітацією боротьби з корупціонерами.

«У мене існують сумніви щодо серйозних покарань для злочинців. Це шоу з так званого переслідування чиновників епохи Порошенка може тривати до Нового року. Мета – відволікти увагу народу від питання війни, місцевих виборів, зокрема, виборів до Київради, запуску ринку землі з можливістю її продажу іноземцям, підвищення тарифів на комунальні послуги та інших важливих тем. Доки в оточенні нового президента працюють радники та інші експерти, які працювали в часи Кучми, Януковича і Порошенка, годі чекати на реформи. Усе буде імітацією й обманом України та світу» — Наталія Білоус, політичний експерт

Наталія Білоус також прогнозує відкриття нових кримінальних проваджень щодо осіб з оточення екс-президента Петра Порошенка, які опікувалися питаннями оборони, економіки, судів тощо. На думку експерта, команда Володимира Зеленського буде використовувати це для зростання рейтингу глави держави.

Нагадаємо, 17 жовтня після невдалої спроби виїхати за межі України, детективи НАБУ затримали колишнього першого заступника Cекретаря РНБО Олега Гладковського. Невдовзі після затримання він оголосив голодування а те, що відбувається, назвав політичним замовленням і створенням «картинки для ТБ».

18 жовтня детективи НАБУ оголосили Гладковському про підозру. Йому інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч.2 статті 364 (зловживання владою та службовим становищем) та статтею 366-1 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Зазначимо, що у лютому син Гладковського Ігор, став головним фігурантом «корупційного скандалу». За результатами журналістського розслідування, він начебто постачав контрабандні російські деталі на українські оборонні підприємства за завищеною ціною, а також займався розкраданями в оборонній сфері на сотні мільйонів гривень. В «Укроборонпромі» знали про схеми, а контракти узгоджувалися за допомогою зв’язків Олега Гладковського в РНБО.

За даними НАБУ, виявлені факти корупційних дій, завдали державі збитків на 1 мільярд гривень, фігурантами розслідувань є 10 державних підприємств «Укроборонпрому».

12 березня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти посадових осіб ДФС, СБУ, НАБУ, Генеральної та військової прокуратур, за імовірне одержання ними хабарів в обмін на ігнорування незаконних поставок деталей з РФ.

Наведені журналістами факти Ігор Гладковський назвав «брехнею» і «брудними технологіями» та подав позов до суду. В «Укроборонпромі» зазначили, що оприлюднені факти містять елементи дезінформації і маніпуляції. Водночас на початку липня Олег Гладковський поновився на посаді глави автомобільної корпорації «Богдан».

Крім того, нещодавно був затриманий і поміщений за ґрати ще один соратник екс-президента Петра Порошенка. 4 жовтня слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому народному депутату Сергію Пашинському. 31 грудня 2016 року він поранив у ногу з пістолета 38-річного жителя Васильківщини В’ячеслава Хімікуса після конфлікту. Експертиза визнала тілесні ушкодження тяжкими.

7 жовтня Печерський районний суд Києва постановив узяти Пашинського під варту до 4 грудня без права внесення застави. Адвокати Пашинського оскаржили арешт свого підзахисного, але 18 жовтня колегія суддів Київського апеляційного суду залишила чинним вирок суду.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *