Харківська обласна рада вперше провалила голосування щодо Григорія Суркіса 1 червня 2023 року.

У Харкові на розгляд депутатів обласної ради другий раз винесуть питання про позбавлення колишнього регіонала Григорія Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області”.

Як передає “Думка”, відповідний проект рішення оприлюднений у Базі даних нормативних документів Харківської обласної ради.

У пояснювальній записці до проекту рішення вказано, що 8 червня 2023 року до Харківської обласної ради звернулася громадська організація “Хартія” з клопотанням щодо повторного розгляду питання про позбавлення народного депутата України Григорія Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області”. Почесне звання Суркісу було присвоєне 8 травня 2008 року.

Експертна рада з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Харківської області” повідомила Харківській облраді, що члени ради одноголосно рекомендували винести це питання на розгляд Харківської обласної ради.

У проекті вказано, що проект рішення про позбавлення Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області” базується на підставі звернення громадської організації “Хартія”, враховуючи лист Експертної ради, висновки та рекомендації постійної комісії з питань антикорупційної та регуляторної політики, законності, боротьби зі злочинністю, регламенту та місцевого самоврядування.

Депутатам Харківської облради під час сесії 21 грудня запропонують позбавити Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області” і внести зміни до рішення обласної ради від 8 травня 2008 року “Про присвоєння звання “Почесний громадянин Харківської області”, виключивши Суркіса з переліку осіб, яким присвоєно зазначене почесне звання.

Нагадаємо, що 1 червня 2023 року Харківська облрада провалила голосування за позбавлення звання “Почесний громадянин Харківської області” Григорія Суркіса. Це викликало широкий суспільний резонанс і критику облради, яку очолює Тетяна Єгорова-Луценко.

Із повторною пропозицією позбавити Суркіса почесного звання звернувся до Харківської облради керівник підрозділу “Хартія”, бізнесмен Всеволод Кожемяко.

26 червня голова Ради почесних громадян Харківської області Микола Тітов, коментуючи повторну пропозицію “Хартії” про позбавлення Григорія Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області”, кореспонденту “Думки” сказав, що депутати обласної ради мають право вирішити питання про позбавлення Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області”. За його словами, під час засідання ради з попереднього розгляду кандидатур на отримання звання “Почесний громадянин Харківської області” було ухвалене одноголосне рішення рекомендувати Харківській облраді розглянути питання про позбавлення Суркіса цього звання.

Однак уже 28 червня 2023 року стало відомо, що облрада не винесла на розгляд сесії, що проходила в той день, повторну пропозицію “Хартії” про позбавлення Суркіса почесного звання.

Юрій Ларін. dumka.media

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.