Президент Росії Володимир Путін на параді в Москві 9 травня не оголосив загальну мобілізацію, а також не оголосив “війну” Україні замість так званої “спецоперації”.

За словами Путіна, участь у параді 9 травня в Москві беруть військові РФ, які воювали в Україні і “повернулись з Донбасу”.

Під час виступу Путін пожалівся, що колективний Захід не надав Росії “гарантій безпеки” і у РФ “не було іншого виходу”, окрім як напасти на Україну.

“У грудні минулого року ми пропонували укласти договір про гарантії безпеки. Все даремно, країни НАТО не захотіли почути нас. Відкрито йшла підготовка до каральної операції на Донбасі. Створювалася загроза безпосередньо біля наших кордонів. Зіткнення з неонацистами було неминуче”, — сказав Путін, виступаючи на параді у Москві.

Авіапарад у Єкатеринбурзі, Новосибірську та Самарі не відбувся через погану погоду, повідомило російське агентство “РИА Новости”. У Петербурзі також скасували повітряну частину параду, офіційна причина — “погодні умови на аеродромах зльоту”.

Під час свого виступу на параді Путін шість разів згадав Донбас, три рази – НАТО, один раз – “бандерівців”, один раз – русофобію.

Радник глави ОП Михайло Подоляк відреагував на промову Путіна: “Проговорімо ще раз. Країни НАТО не збиралися нападати на Росію. Україна не планувала атакувати Крим. Російські військові гинуть, не захищаючи свою країну, а намагаючись окупувати іншу. У цієї війни не було жодних раціональних причин окрім хворобливих імперських амбіцій РФ”, — зазначив він.

Олена Богданьок. suspilne.medi

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.