МЗС: Лише формулювання «війна проти України» точно вказує на те, що ця війна є наслідком російської агресії проти України.

Міністерство закордонних справ звернулося із закликом до іноземної спільноти не вживати формулювання «війна в Україні». МЗС просить називати російське вторгнення «війною проти України», щоб акцентувати на факті агресії з боку Росії.

Про це міністерство написало у своєму твіттері.

 «Повзуче використання цієї фрази збільшує публічне нерозуміння ситуації, підживлює помилкове уявлення про війну та її витоки, забезпечує родючий ґрунт для російської дезінформації», – пояснюють у МЗС.

Міністерство наголошує, що саме формулювання «війна проти України» (war against Ukraine) використала Генеральна асамблея ООН у своїй резолюції від 2 березня 2022 року. 

«Тільки це формулювання точно вказує на те, що ця війна, а також її руйнівні людські й економічні втрати є наслідком російської агресії проти України», — кажуть у міністерстві.

Нагадаємо, ще в березні 2022 року українські медійники звернулися з відкритим листом до іноземних колег, які висвітлюють війну Росії проти України, із закликом не вживати помилкової термінології, яка підтримує російську дезінформаційну кампанію – зокрема не називати вторгнення Росії в Україну «кризою», «конфліктом», «військовою операцією» і не називати їх «українськими» («українська криза» чи «конфлікт в Україні»).

Роман Мельник

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.